TAJLANDIA ZAMIERZA RATOWAĆ SWOJĄ BRANŻĘ TURYSTYCZNĄ

Michael Trout - Jul 12, 2010
0

Po kilku miesiącach politycznego zamieszania, Tajlandia obiecała powrócić do równowagi i ratuje swoją branżę turystyczną. Światowa Organizacja Podróżnicza ONZ i Stowarzyszenie Turystyczne Azji Pacyficznej obiecały pomoc.

 

Nic dziwnego, że zarówno cudzoziemcy, jak i Tajscy turyści nie chcieli odwiedzać „Krainy uśmiechu” w okresie kwietnia i maja bieżącego roku, gdyż w tym czasie antyrządowi demonstranci wokół głównego centrum handlowego w Bangkoku zniszczyli i spalili część stolicy kraju. Państwo przestało być bezpieczne, a turyści zaczęli niepokoić się o swoje życie. W okresie politycznego chaosu 90 osób zginęło, a 1885 zostało rannych. Wszystko to przynosi fatalne skutki dla krajowej branży turystycznej.

Jednak kilka miesięcy później, po deklaracji rządu Tajlandii i obietnicach pomocy przez Światową Organizację Podróżniczą ONZ oraz Stowarzyszenie Turystyczne Azji Pacyficznej, sytuacja wygląda o wiele lepiej. Rząd Tajlandii wprowadził system finansowania dla przedsiębiorstw turystycznych, aby pomóc im powrócić do równowagi. Mimo to, aby Tajlandia znów stała się atrakcyjną destynacją dla turystów, konieczne są kolejne zmiany.

Poprzez zniesienie obowiązku wizowego dla cudzoziemców, tajski rząd ma nie tylko nadzieję na odzyskanie utraconych turystów, ale także na pozyskanie nowych. Zachęceniem do odwiedzenia Tajlandii z pewnością jest zniesienie wiz, gdyż nikt nie lubi czekać w długich kolejkach przed ambasadą. Ponadto, tajski rząd planuje znieść opłaty lądowe i parkingowe. Miejscowi politycy wierzą bowiem, że przyciągnięcie turystów z powrotem do Tajlandii, pomoże krajowi i jego mieszkańcom zapomnieć o problemach z ostatnich kilku miesięcy.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz