BHUTAN PLANUJE TRZYKROTNIE ZWIĘKSZYĆ LICZBĘ TURYSTÓW PRZYJEŻDŻAJĄCYCH DO KRAJU

Nils Kraus - Sep 27, 2010
0

Pomimo tego, że za przyjemność przebywania w Bhutanie, (królestwo w Himalajach) trzeba zapłacić nawet kilkaset dolarów za każdy dzień pobytu, to kraj ten zamierza jeszcze dodatkowo zwiększyć napływ turystów. Władze Bhutanu spodziewają się, że do 2012 roku kraj ten odwiedzi nawet 100.000 turystów.

 

Bhutan oczekuje, że w tym roku będzie to około 30.000 zagranicznych turystów (zarówno tych mniej zamożnych z Indii, jak i tych bardziej zamożnych z USA). Wydaje się, że nie jest to zbyt dużo jak na tak atrakcyjne miejsce, zarówno dla miłośników gór jak i miłośników buddyzmu. Należy jednak pamiętać o tym, że królestwo Buthanu otwarło swe granice dla turystów zagranicznych w 1970 roku, i co ważne pobiera od nich wysokie opłaty za każdy dzień pobytu swoim kraju.

Jeżeli w liczbie 100.000 potencjalnych turystów, znajdują się także turyści z Indii, to wydaje się że plan ten jest możliwy do zrealizowania. Hindusi nie płacą cła, które jest obowiązkowe dla turystów z Zachodu oraz mogą wnosić opłaty we własnej walucie – rupii, która ma zbliżoną wartość jak waluta narodowa Bhutanu. Sytuacja turystów z Zachodu jest znacznie gorsza, muszą płacić za wszystko znacznie więcej, włącznie z opłatami za sam pobyt na miejscu.

Dużo zależy w tym przypadku od dwóch czynników: czy władze Bhutanu będą skłonne do obniżenia opłat dla turystów z Zachodu, oraz czy zachodni turyści będą wciąż w stanie płacić za to, że nie są Hindusami lub Azjatami. Władze Buthanu wskazują jednak, że pomimo tego, że planują przyciągnąć więcej turystów, to jakość usług turystycznych pozostanie na niezmienionym poziomie. Wysoka jakość usług turystycznych jest powodem wysokich cen i nie będzie w tym przypadku żadnego kompromisu.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz