TAJLANDIA STAWIA NA TURYSTYKĘ MEDYCZNĄ

Andrew J. Wein - Nov 8, 2010
0

Tajlandzki Urząd ds. Turystyki (TAT) postanowił zwiększyć liczbę turystów przybywających do kraju, poprzez promowanie się jako centrum turystyki medycznej.

 

Wydaje się, że dywersyfikacja działań jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na pomnożenie zysków w niemal każdej dziedzinie. Także w turystyce. Tajlandzki Urząd ds. Turystyki oprócz ogólnych kampanii promocyjnych skierowanych do wszystkich wczasowiczów, planuje wykreować wizerunek kraju, jako atrakcyjnego centrum turystyki medycznej. Ta dziedzina turystyki stała się ostatnimi czasy bowiem bardzo popularna, a takie kraje jak: Singapur, Indie i Malezja dzięki zainwestowaniu w turystykę medyczną osiągnęły ogromne zyski.

Dla wielu krajów, których jednym z podstawowych źródeł dochodu jest turystyka nadeszły trudne czasy. Turyści są teraz o wiele bardziej rozsądni i często z finansowych przyczyn decydują się na krótsze i mniej rozrzutne wakacje. W związku z tym, Państwa chcące uniknąć strat, muszą w kreatywny sposób przyciągać i zachęcać turystów do przyjazdu. Dla Tajlandii turystyka stanowi podstawowe źródło dochodu kraju. Zdaniem pracowników TAT nadszedł więc najwyższy czas, by tę branżę rozwijać. Zdecydowano się zatem zainwestować w turystykę medyczną, a właściwie to w jej promocję.

W ramach tego projektu uruchomiona została nowa strona internetowa, która gromadzi i dostarcza danych na temat lokalnej służby zdrowia. Ci, którzy pragną medycyny alternatywnej mogą również znaleźć listę tradycyjnych tajskich lekarzy. Wydaje się więc, że to tylko kwestia czasu kiedy w Tajlandii pojawią się pierwsi amatorzy turystyki medycznej.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz