ST. BARTHS, CZYLI WYSPA DLA SŁAWNYCH I BOGATYCH

Gregory Dolgos - Jan 23, 2012
0

Znajdująca się w regionie Karaibów wyspa St. Barths jest idealnym miejscem dla światowej sławy gwiazd i celebrytów.

 

Wyspy Karaibskie od lat uchodzą za niezwykłe miejsce urzekające swoim naturalnym pięknem. Doceniają to turyści z całego globu, którzy zwłaszcza w okresie wakacyjnym zjeżdżają się tam, by cieszyć się malowniczymi krajobrazami, bogatą kulturą i piękną, słoneczną pogodą.

St Barths lub Saint-Barthélemy jest bez wątpienia jedną z najpiękniejszych wysp, która dzięki swojej niepowtarzalnej atmosferze cieszy się dużą popularnością wśród światowej sławy gwiazd i celebrytów.

Wyspa wcale nie należy do największych na Karaibach, o czym świadczy fakt, że przeciętny turysta w ciągu niespełna 2 godzin jest w stanie zwiedzić ją całą. Mimo to miejscowe widoki i piękno lokalnej przyrody są naprawdę urzekające.

Ze względu na miejscowe ukształtowanie terenu dużą popularnością cieszą się tam: wycieczki piesze, trekking i wycieczki rowerowe.

Niezwykłym doświadczeniem jest spacer miejscową plażą podczas zachodu słońca i możliwość obserwowania wspaniałych jachtów, które tam cumują. Na szczególną uwagę zasługuje też stolica wyspy – Gustavia, która została zaprojektowana przez francuskiego architekta i słynie z bujnego życia nocnego i wielu fantastycznych imprez.

Miejscowe uliczki, kawiarenki i piekarnie są po prostu cudowne. Na wyspie urzędowym językiem jest francuski, jednak wiele osób i znaczna większość przewodników swobodnie porozumiewa się również po angielsku.

Wyspa St. Barths bez wątpienia jest rajem dla celebrytów, jednak nie powinna być postrzegana wyłącznie przez ten pryzmat. Jest to wspaniałe i przyjazne miejsce dla każdego, kto liczy na wypoczynek.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz