GARDEN ISLAND - NIECO MNIEJ ZNANA ATRAKCJA NA HAWAJACH

Gregory Dolgos - Nov 14, 2011
0

Kauai lub też Garden Island jest może mniej znaną wyspą na Hawajach, jednak warto mieć ją na uwadze podczas odkrywania piękna słynnego Wybrzeża Napali.

Wizyta na Hawajach dla wielu osób jest spełnieniem najskrytszych marzeń. I chociaż Maui i Oahu są najczęściej odwiedzanymi wyspami, to nieco zapomniana Kauai także ma bardzo wiele do zaoferowania.

Miłośnicy pieszych wycieczek z pewnością już dawno słyszeli o Wybrzeżu Napali. Jest to prawie 11-kilometrowy odcinek urzekającego wybrzeża klifowego, które każdego roku przyciąga setki tysięcy turystów. Warto jednak pamiętać, że jest to bardzo trudny i zdradliwy teren, który powinien być traktowany z należytą ostrożnością.

Jedną z najpopularniejszych form turystyki na tym obszarze jest wspinaczka. Szlak Kalalau jest więc największą miejscową atrakcją. Nie poleca się jednak pokonywania go bez przewodnika. Inną formą zwiedzania jest wycieczka helikopterem, która choć jest nieco bardziej kosztowna, to także komfort jest znacznie wyższy.

Popularne są tam również spływy kajakowe wzdłuż wybrzeża, jednak prawie 10 mil spływu może być bardzo męczące, nawet dla fanów tego sportu.

Kompromisem pomiędzy fascynującymi widokami i odrobiną wysiłku są wycieczki katamaranem, podczas których można spędzić cały dzień na wodnym rejsie słuchając interesujących opowieści przewodnika.

Warto zatem pamiętać o wyspie Kauai, która obfituje w różnego rodzaju atrakcje, a wizyta tam jest niepowtarzalnym doświadczeniem.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz