WSPANIAŁE NORWESKIE WYSPY LOFOTY ZAPRASZAJĄ!

Pat Hyland - Aug 1, 2011
0

Naturalny urok Norwegii i piękno miejscowych fiordów od lat inspirują wielu poetów i powieściopisarzy. Za szczególnie urokliwe uważane są wyspy Lofoty, których piękno i arktyczne powietrze sprawiają, że naprawdę warto tam pojechać.

 

To właśnie tam możemy znaleźć słońce w środku nocy, magiczne fiordy, zielone łąki, malownicze rybackie wioski i purpurowe góry. Norweskie wyspy Lofoty są ponadto domem dla wielu naturalnych skał i od tysięcy lat dysponują niezrównanym urokiem i magią.

Wśród najczęściej odwiedzanych przez turystów wysp Lofoty wyróżnić można: Austvagoy, Vestvagoy, Flakstad i Moskenes. Warto zaznaczyć, że są to idealne miejsca dla miłośników wspinaczki oraz dla szukających inspiracji i odrobiny spokoju poetów.

Możliwość ujrzenia słońca w środku to nocy to naprawdę niesamowite doświadczenie. Na przykład w Leknes słońce pozostaje nad horyzontem między 26 maja, a 17 lipca. Największą atrakcją dla turystów są jednak miejscowe plaże, wśród których największą popularnością cieszą się: Utakleiv i Eggum znajdujące się na wyspie Vestvagoy.

Nawiasem mówiąc, plaża Utakleiv uważana jest za jedną z najbardziej romantycznych w Europie. Jeśli już jednak mowa o słońcu w nocy, to mamy wtedy do czynienia z tak zwaną nocą polarną, która trwa od 9 grudnia do 4 stycznia i temperatury bywają wtedy bardzo niskie.

Wyspy Lofoty podziwiane są nie tylko ze względu na cudowne krajobrazy, ale także dzięki uroczym rybackim wioskom, które pomimo upływu lat zachowały swój starodawny charakter. Najpopularniejszymi i z pewnością najbardziej godnymi odwiedzenia spośród nich są: Henningsvær i Nusfjord. Z kolei turyści pragnący odkryć korzenie Vikingów na pewno nie pożałują wizyty w Muzeum Wikingów znajdującym się w Borg Lofotr na wyspie Vestvagoy.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz