RYNKI AZJATYCKIE ROSNĄ W SIŁĘ

Tomas Haupt - Dec 19, 2011
0

Raport z targów ITB Berlin udowodnił nie tylko to, że rynki azjatyckie rosną w siłę, ale również to, że zyskać może na tym Stary Kontynent.

 

Ostatnie targi ITB Berlin dostarczyły kilku ciekawych informacji na temat rynków w rejonie Azji i Pacyfiku. Najbardziej interesującą wiadomością jest fakt, że ponad 32% obywateli Azji, w przyszłości planuje podróżować więcej, zwłaszcza zagranicę. Jedynie 19% planuje dla porównania wyjeżdżać mniej, niż obecnie.

Wzrost znaczenia rynku azjatyckiego tłumaczy się stosunkowo szybkim wzbogaceniem się klasy średniej w Chinach, Indiach i Azji Południowo-Wschodniej. Taki stan rzeczy bardzo szybko przekłada się na poszczególne sektory gospodarki, nie wyłączając oczywiście turystyki.

Z raportu wynika jednak, że Chińczycy są przede wszystkim skłonni do podróżowania w ramach kontynentu. Wydaje się jednak, że trend do wyjazdów, generalnie jest pozytywny dla całego globu.

W ciągu 8 pierwszych miesięcy 2011 roku, liczba podróżujących obywateli Azji wzrosła o 6%, w porównaniu do roku poprzedniego, a według planów na rok 2012, liczba ta ma być wyższa o kolejne 5%. Z pewnością w znaczący sposób przyczyni się do tego udrożnienie ruchu lotniczego nad Azją, zwłaszcza w Japonii, gdzie zadebiutować mają tanie linie lotnicze.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz