EXPEDIA UJAWNIA WAKACYJNE TRENDY TURYSTÓW

Kevin Eagan - Feb 6, 2012
0

Expedia opublikowała swój najnowszy raport “Vacation Deprivation Study”, który monitoruje najnowsze trendy wśród urlopowiczów z całego świata. Gdzie przyjeżdża najwięcej turystów? Która destynacja jest numerem 1? Wyniki badania odpowiadają na te i inne pytania…

 

Dostawcy usług turystycznych zawsze chcą jak najlepiej poznać wybory i preferencje swoich klientów. Roczny raport Expedii „Vacation Deprivation Study” jest właśnie takim narzędziem, które pozwala na monitorowanie zachowań konsumenckich turystów z obu Ameryk, Europy, Azji i Australii.

Badanie zostało przeprowadzone w okresie 19 września – 9 października 2011 roku na próbie 7 083 respondentów. Z badania wynika, że istnieją znaczące różnice pomiędzy kontynentami. Dotyczą one zarówno liczby dni przeznaczanych na wypoczynek oraz jego formy.

Najlepsze warunki wydają się mieć Francuzi, Duńczycy, Hiszpanie oraz Brazylijczycy, gdyż od swoich pracodawców otrzymują 30 dni urlopu każdego roku. Brytyjczycy mają 25 dni urlopu, Amerykanie 14, a obywatele Korei Południowej tylko 10, z czego i tak zwykle wykorzystują nie więcej niż 7. Generalnie jednak, większość turystów nie wykorzystuje w pełni swoich urlopów, co nie jest ani dobre, ani mądre.

Wśród tych, którzy decydują się na wakacyjne wojaże, największą popularnością cieszy się relaks na plaży (38%). Kolejne miejsca zajmują: wyjazd typowo romantyczny (19%), wakacje miejskie (13%), wypady świąteczne (11%).

Co ciekawe, Expedia zapytała również respondentów o możliwość poświęcenia wakacji. 38% badanych odpowiedziało, że byliby skłonni to zrobić, o ile rekompensata finansowa byłaby dla nich zadowalająca. 20% odpowiedziało, że byliby skłonni przełożyć termin wyjazdów, natomiast 10% badanych zadeklarowało, że lubi swoją pracę i wakacje nie są im do niczego potrzebne.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz