RAPORT DOTYCZĄCY ROZWOJU TURYSTYKI

Wayne M. Gore - Mar 21, 2011
0

PATA (Pacific Asia Travel Association) opublikowała raport dotyczący przewidywanych efektów rozwoju branży turystycznej do roku 2013. Prognoza objęła 42 regiony świata, które zechciały uczestniczyć w projekcie badawczym.

 

PATA opublikowała niedawno swój raport prognozujący rozwój branży turystycznej w oparciu o 42 regiony świata. Prognozy zakładają duży rozwój sektora turystycznego w Azji, szczególnie na południu i wschodzie kontynentu. Całkowita stopa wzrostu w skali roku do 2013 ma tam wynieść około 7,5%. Ma to się stać możliwe głównie dzięki poprawiającym się warunkom życia na całym świecie, większej łatwości podróżowania i swoistej „modzie na podróżowanie”, która ostatnimi czasy jest bardzo widoczna.

Największą część z turystów odwiedzających Azję, stanowią Europejczycy. Mimo, że procentowy udział turystów z Europy w roku 2013 spadnie do około 9,1%, to ich liczba zwiększy się do 44 mln, w porównaniu z 35,5 mln w roku 2009.

Warto jednak pamiętać, że powyższe dane są jedynie szacunkowe, gdyż wszystkiego przewidzieć się nie da, co świetnie widać na przykładzie Japonii, albowiem takie katastrofy jak np. tsunami mogą spowolnić wzrost gospodarczy kraju nawet na wiele lat.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz