ROK 2012 MOŻE BYĆ PRZEŁOMOWY DLA BRANŻY TURYSTYCZNEJ

Dan Rang - Jan 16, 2012
0

Rok 2012 wydaje się być szczególny – przez jednych z niecierpliwością wyczekiwany, u innych budzący liczne obawy. Jedno jest jednak pewne – będzie to czas wielu ważnych wydarzeń.

 

Ten rok będzie magiczny. Nie tylko ze względu na przepowiadany przez wielu jasnowidzów koniec świata, ale przede wszystkim dlatego, że będzie czasem wielu ważnych rocznic i wydarzeń. Mowa tu między innymi o Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, na które fani sportu czekali aż 4 lata. Impreza może być istotnym impulsem do rozwoju branży turystycznej nie tylko w Londynie, ale w całej Anglii.

Początkowe obawy o niedostateczną ilość miejsc noclegowych zostały rozwiane przez nowy trend, który potocznie nazwano „kempingiem ogrodowym” i jak sama nazwa wskazuje, polega na noclegowaniu w prywatnych ogrodach w zamian za drobną opłatę. Wydaje się, że rozwiązanie to jest idealne na trudne czasy i kryzys gospodarczy w Europie.

W 2012 roku w centrum uwagi z pewnością będzie także Irlandia, albowiem 15 kwietnia mija setna rocznica zatonięcia Titanica. W tym dniu odbędą się uroczyste obchody tego wydarzenia, podczas których wyemitowany zostanie publicznie w 3D film z Kate Winslet i Leonardo Di Caprio. Oprócz tego, w National Geographic ukaże się materiał z Jamesem Cameronem poświęcony temu tematowi.

Bieżący rok może być również przełomowy dla branży turystycznej, albowiem oczekuje się wejścia do masowej produkcji wielu technologicznych nowości i gadżetów, takich jak np. RFID.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz