HISZPANIA PRZEŻYWA TURYSTYCZNY ROZKWIT

Sara Thopson - Nov 14, 2011
0

Hiszpańska branża turystyczna przeżywa ostatnio swój prawdziwy rozkwit, co pozytywnie wpływa na krajową gospodarkę.

 

Hiszpania od dawna była chętnie odwiedzana przez brytyjskich turystów, jednak ostatnio jest to szczególnie widoczne.

Po okresie recesji gospodarczej i tendencji wśród młodych turystów do odwiedzania innych krajów, Hiszpania z powrotem wraca do łask odnotowując coraz większy przyrost liczby przyjeżdżających turystów.

W świetle dość trudnej sytuacji ekonomicznej w Europie, dodatkowe wpływy z turystyki są bardzo mile widziane. Wśród turystów z Niemiec i Wielkiej Brytanii szczególną popularnością cieszą się: Teneryfa i Lanzarote.

Od początku czerwca do końca sierpnia bieżącego roku Hiszpanię odwiedziło 20,9 mln turystów, co stanowi 8,5%-owy wzrost w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim. Większość tych turystów pochodzi z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji i Holandii.

Dużym powodem tego sukcesu Hiszpanii są zawirowania polityczne w takich krajach jak Egipt, czy Tunezja, gdyż turyści ze strachu przed wyjazdem do nich, decydują się na wakacje w Hiszpanii. Warto podkreślić, że jest to bardzo dobra wiadomość dla hiszpańskiej gospodarki.

Tanie pakiety wakacyjne na Balearach i Wyspach Kanaryjskich cieszą się szczególną popularnością wśród młodych mężczyzn. Być może jest to efekt kampanii reklamowej promującej tegoroczny sezon zbiorów owocowych.

Wydaje się więc, że głównym katalizatorem w powrocie turystów do Hiszpanii są kłopoty państw leżących po drugiej stronie Morza Śródziemnego.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz