TARIFA URZEKAJĄCYM, CHOĆ NIEDOCENIANYM HISZPAŃSKIM MIASTEM

Michael Trout - Feb 20, 2012
0

Tarifa pozostaje zwykle w cieniu bardziej znanych miast Hiszpanii, takich jak Barcelona, Madryt, Sevilla.

 

Tarifa położona jest w południowej części Hiszpanii i choć często bywa niedoceniana, to z pewnością należy do jednych z najpiękniejszych hiszpańskich miast.

Tarifa jest facynującym miejscem ze wspaniałą architekturą, pięknymi plażami i wspaniałymi restauracjami. Coś dla siebie znajdą tam również miłośnicy turystyki aktywnej.

Do Tarify dostać się można z Algeciras autokarem lub poprzez wynajęcie samochodu, które umożliwi podziwianie zapierających dech w piersiach miejscowych widoków.

Przyjeżdżający do Tarify turyści nie powinni przegapić lokalnych potraw, których różnorodność jest tam naprawdę imponująca. Warto również podkreślić, że stosunkowo niedaleko od Tarify leży Maroko, a wycieczka tam to naprawdę niepowtarzalne doświadczenie kulturowe.

Turyści liczący na relaks z pewnością powinni udać się do Paseo Maritimo i Playa de Los Lances, gdzie znajdują się krystalicznie czyste wody i wspaniałe plaże. Niezapomnianym przeżyciem na pewno będzie też zwiedzanie Castillo de de Guzman el Bueno, zwłaszcza biorąc pod uwagę bardzo smutną historię tego miejsca.

W 1292 roku Maurowie Porwali syna generała Guzman’a z żądaniem o poddanie zamku. Odmówił, a niezadowoleni Maurowie poderżnęli gardło jego dziecku. Ta historia przyczyniła się do tego, że zamek robi piorunujące wrażenie na niemal każdym go zwiedzającym.

W Tarifie świetnie powinni czuć się również miłośnicy sportu i turystyki aktywnej. Miejscowa aura sprzyja bowiem kitesurfingowi, windsurfingowi, jeździe konnej oraz kolarstwu górskiemu.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz