REGION ASTURII ZAPRASZA

Laura Maudlin - May 9, 2011
0

Dzięki ogromnemu zróżnicowaniu terenu region Asturii często bywa nazywany mianem “Zielonej Hiszpanii”. Mimo więc, że jest to jedna najbardziej urokliwych części kraju, to pozostaje w cieniu plaż na południu Hiszpanii i wspaniałych miast, takich jak Madryt i Barcelona.

 

Region Asturii znajduje się na północnym wybrzeżu Hiszpanii w pobliżu Zatoki Biskajskiej. Miejscowi często nazywają go „Zieloną Hiszpanią”, gdyż rozciąga się tam ogromny pas zieleni, który biegnie z północy od Gór Kantabryjskich. Region urzeka przede wszystkim swoim zróżnicowaniem terenu i jest świetnym miejscem dla wszystkich miłośników podróży.

Dzięki temu zróżnicowaniu terenu oraz spektakularnym widokom pełnym rzek, bujnych lasów i malowniczych szczytów Europy, Asturia przyciąga miliony turystów z całego świata.

Stolicą regionu Asturii jest Oviedo – stare, ale bardzo malownicze miasteczko, które słynie z tradycyjnego hiszpańskiego Sidra. Co ciekawe, w mieście znajduje się nawet specjalny bulwar dla tych, którzy mają ochotę na piwo lub dwa – Boulevard of Cider.

Wizyta w regionie Asturii nie może być kompletna bez zasmakowania pysznej Fabada Asturiana – miejscowego dania składającego się z fasoli, kiełbasy, kaszanki, łopatki i szafranu.

W mieście i jego okolicach kryje się wiele romańskich kościołów, które naprawdę warto zobaczyć. W okolicy znajduje się także wiele wiosek rybackich, takich jak np. Gijon, który rybackie tradycje podtrzymuje od ponad 3000 lat.

Obecnie, turystów cieszą głównie miejscowe plaże, warto jednak wiedzieć, że Gijon to naprawdę fascynujące miejsce, gdzie starożytność spotyka się ze współczesnością dając wspaniały efekt wizualny. Ponadto, miasto jest też świetną propozycją dla miłośników zakupów.

I choć Asturia wydaje się być nieco przyćmiona przez wiele innych, bardziej popularnych atrakcji turystycznych Hiszpanii, to z pewnością nie jest od nich mniej warta odwiedzenia. Co ciekawe, Asturię bardzo cenią rodowici Hiszpanie, wśród których jest to najpopularniejszy kierunek wyjazdów urlopowych.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz