DYNAMICZNY ROZWÓJ HISZPAŃSKIEJ BRANŻY TURYSTYCZNEJ

Sara Thopson - Oct 3, 2011
0

Pomimo ponurej atmosfery gospodarczej w Europie, Hiszpania wciąż bardzo prężnie się rozwija. Przykładem może być tegoroczny sierpień.

 

Podczas, gdy takie kraje jak Francja, czy Niemcy do dziś odczuwają skutki kryzysu finansowego z 2008 roku, Hiszpania radzi sobie całkiem nieźle.

Drugi pod względem ilości odwiedzin kraj w Europie – Hiszpania, zawsze miał wiele do zaoferowania. Dużą popularnością wśród turystów cieszą się zarówno wielkie aglomeracje miejskie takie jak Madryt, Barcelona czy Walencja, jak i niewielkie nadmorskie kurorty.

W sierpniu bieżącego roku Hiszpanię odwiedziło 7,64 mln turystów, co dało wzrost o 9,4% w porównaniu z analogicznym okresem w roku poprzednim. Warto podkreślić, że jest to czwarty rok z rzędu, w którym kraj odnotowuje wzrost przyjazdów z zagranicy w okresie letnim.

Największy wzrost liczby przyjazdów odnotowano w Katalonii, do której w sierpniu przyjechało 1,9 mln turystów. Okolice Walencji odwiedziło natomiast 737 tys. podróżnych. Jeśli zaś chodzi o Madryt, to głównym powodem zwiększonego ruchu turystycznego były odbywające się tam w tym roku Światowe Dni Młodzieży.

W czołówce odwiedzających Hiszpanię od dawna są już Brytyjczycy. Warto jednak odnotować znaczący wzrost w ostatnich latach przyjazdów z Niemiec i USA. Wśród tych pierwszych, w tym roku odnotowano 12,3%-owy wzrost odwiedzin w Hiszpanii, jednak w dalszym ciągu na pierwszym miejscu są turyści z Wielkiej Brytanii.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz