WIETNAM INWESTUJE W INFRASTRUKTURĘ TURYSTYCZNĄ

Joe McClain - Mar 12, 2012
0

W ostatnich latach wietnamska branża turystyczna uległa znacznej poprawie. Fakt, faktem – kraj ten jest niezwykle atrakcyjną destynacją, jednak jego władze muszą jeszcze popracować nas poziomem usług i infrastruktury.

 

Wietnam już cieszy się bardzo korzystną reputacją wśród wielu turystów przyjeżdżających tam z całego świata. Dzięki bogatej przeszłości i historii, Wietnam jest bowiem wspaniałą kolebką wielu kultur.

Hanoi i Ho Chi Minh City to dwa wyjątkowe wietnamskie miasta, które na pewno warto odwiedzić niezależnie od płci i wieku. Jednak choć są one niebywale piękne, to jakość proponowanych usług pozostawia wiele do życzenia i większość ekspertów jest zgodna co do tego, że ten element musi ulec poprawie.

Kolejnym zagrożeniem jest fakt, że wiele wietnamskich miejsc rozwija się w niebezpiecznie szybkim tempie, nie zważając na środowisko. Niestety podstawowe zasady ekologii nie są tam przestrzegane, co negatywnie rzutuje na obraz całego kraju.

Problem jest jednak wielowarstwowy, albowiem choć Wietnam staje się coraz bardziej popularny wśród np. kambodżańskich turystów, to miejscowi przewodnicy nie znają ich języka…

Kolejnym negatywem jest bardzo gwałtowny wzrost cen. Wiele atrakcji kulturalno-historycznych znajduje się na niewielkiej przestrzeni, a widząc wzrost zainteresowania ze strony turystów, ich zarządcy automatycznie zareagowali podnosząc ceny.

Dobrą wiadomością jest natomiast fakt, że miejscowy rząd jest bliski podjęcia decyzji o zwrocie podatku VAT za produkty kupione na lotnisku.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz