BRYTYJSCY TURYŚCI CORAZ CHĘTNIEJ WYBIERAJĄ WIETNAM

Kevin Eagan - Sep 24, 2012
0

Jak wynika z raportu opublikowanego przez British Post Office, rekordowa liczba brytyjskich turystów decyduje się na wakacje w Wietnamie.

 

Raport zatytułowany “Najszybciej Rosnące Na Popularności Kierunki 2012” zauważa, że wzrost liczby wyjazdów do Wietnamu wśród Brytyjczyków wyniósł w ostatnim roku aż 68%.

Ten niespodziewany popyt na Wietnam obrazuje panującą wśród Brytyjczyków tendencję do otwierania się na nowe kierunki turystyczne, w tym na Azję Południową.

Andrew Brown, szef sekcji turystycznej w brytyjskim Post Office twierdzi, że brytyjscy turyści są coraz bardziej świadomi swoich wyborów coraz chętniej decydują się na mniej znane kierunki.

Na korzyść Wietnamu, jako destynacji turystycznej, przemawia fakt, iż pomimo dużej odległości od UK, obowiązujące tam ceny są bardzo atrakcyjne dla turystów z Wielkiej Brytanii.

Ponadto, niedawno wprowdzone loty non-stop pomiędzy Wielką Brytanią i Wietnamem znacznie przyczyniły się do wzrostu zainteresowania tą destynacją wśród obywateli Wysp Brytyjskich.

Nowo powstałe ośrodki turystyczne w Wietnamie są w stanie podołać zwiększonemu zainteresowaniu krajem przez turystów z Wysp Brytyjskich. Na przykład hotel Sun Peninsula został oddany do użytku w czerwcu bieżącego roku, a Anantra Mui Ne w kwietniu. Swoją ekspansję w Wietnamie zapowiedziała również sieć Hilton Danang, która ma wybudować tam swój pierwszy obiekt w roku 2015.

Inne kierunki podróżnicze również zyskały nieco na popularności wśród brytyjskich turystów. Mowa tu między innymi o Węgrzech (59%) oraz Brazylii (66%). Powyższe dane informują zatem przede wszystkim o tym, że Brytyjczycy otworzyli się na nowe kierunki.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz