TUNEZYJSKI TOZEUR KRYJE W SOBIE MNÓSTWO ATRAKCJI

Chris Grad - Nov 12, 2012
0

Tozeur to piękne miasto położone w południowo-zachodniej części Tunezji. Niegdyś znaczący przyczółek rzymski, dziś miasto słynące z palm i niezapomnianych wakacji. Ponadto, w najstarszej części miasta – Medynie, odnaleźć można jeszcze elementy tradycyjnej architektury i nowatorskich projektów.

 

Tozeur każdego roku odwiedza około 700 tys. turystów z kraju i z zagranicy. Podobnie jak w pozostałych częściach Tunezji, także tutaj miejscowa ludność słynie z gościnności, dostarczając turystom praktycznych informacji związanych z poruszaniem się po mieście i jego ciekawostkami.

W Tozeurze znajduje się wiele zabytków i wartych uwagi atrakcji turystycznych. Jednym z nich jest Chott El-Jerid. Jest to jedno z największych jezior położonych w południowej części Tunezji i leży na wysokości 25 metrów nad poziomem morza. Jego kształt jest ostry, a w najwęższym punkcie ma 20 km szerokości. Co ciekawe, jezioro potrafi przybierać bardzo różne kolory, od zielonego po fioletowy i jest największą „patelnią” soli w regionie Sahary.

Centrum miasta to kolejny punkt orientacyjny, który przyciąga tysiące turystów z całego świata. Można tam zwiedzić szeroką gamę centrów handlowych oraz hoteli, które swoim standardem zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających.

Istnieje również godne uwagi muzeum Chrait Dar, w którym znajduje się mnóstwo wspaniałych eksponatów związanych z historią i kulturą miasta. Jeśli zatem interesuje cię historia i kultura Tunezji, to z pewnością powinieneś tu zajrzeć.

Jak zatem przedstawiono powyżej, podczas pobytu w Tozeur można poddać się różnego rodzaju aktywnościom. Można również udać się na wycieczkę na wielbłądzie przez Saharę oraz zwiedzić miejsca znane z filmów, takich jak chociażby Star Wars.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz