W TUNEZJI POWSTANIE LUKSUSOWY OŚRODEK WYPOCZYNKOWY

Daniel A. Tanner - Oct 25, 2010
0

Tunezja – jeden z najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych nad Morzem Śródziemnym, została wybrana na lokalizację niedawno ogłoszonego projektu Quatari Diar Group. Firma zamierza wybudować luksusowy kurort na Saharze, a Tunezja okazała się najbardziej obiecującym miejscem do tego celu.

 

W związku z tym niedawno podpisana została umowa pomiędzy tunezyjskim rządem i Mohamedem bin Ali al-Hedfa – prezesem Quatari Diar Group. Przedsiębiorstwo to szukało idealnego miejsca na wybudowanie 40-hektarowego, luksusowego ośrodka wypoczynkowego. Po dokonaniu selekcji firma wybrała tunezyjską miejscowość Tozeur i to właśnie tam powstanie 5-gwiazdkowy resort.

Prezes firmy inwestycyjnej, Mohamed bin Ali al-Hedfa wspomniał, że Tunezja jest ustabilizowanym krajem z około 7 milionami odwiedzających go co roku turystami. Potencjał jest zatem ogromny, gdyż turyści mogą zwiedzać zarówno liczne wykopaliska archeologiczne, jak i niezwykłą przyrodę. Tozeur jest także bardzo często podziwiany z faktu posiadania jednej z największych i najpiękniejszych na świecie oaz, których łączny obszar wynosi około 1000 hektarów.

Ośrodek oferował będzie 60 luksusowych apartamentów, odnowę biologiczną oraz SPA. Ponadto, atrakcji nie zabraknie dla miłośników wszelkiego rodzaju sportu, gdyż na terenie obiektu z pewnością znajdą się baseny i korty tenisowe. Przedsiębiorcy będą mieli z kolei szeroki wybór sal konferencyjnych i restauracji. W pobliżu ośrodka znajdzie się również wiele sklepów oraz Amfiteatr.

Zdaniem Pana al Hadfa szacunkowy budżet inwestycji to 80 milionów dolarów, jednak ta kraina marzeń z pewnością zwróci się dość prędko i może w znaczący sposób zwiększyć liczbę turystów odwiedzających Tunezję.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz