SENEGAL STARA SIĘ PRZYCIĄGAĆ TURYSTÓW Z AMERYKI PÓŁNOCNEJ

Joe McClain - Oct 18, 2010
0

Przeniesienie biura linii lotniczych Delta z Nowego Jorku do Atlanty oraz zawieszenie połączeń lotniczych pomiędzy Dakarem i Atlantą, spowodowało swego czasu rozczarowanie wśród Senegalczyków. Obecnie jednak sytuacja wydaje się być znacznie lepsza.

 

Atlanta od wielu lat jest traktowana jako miejsce skąd rozpoczyna się podróże na Czarny Ląd. Stąd też narodziła się idea przeniesienia senegalskiego biura promocji turystycznej z Nowego Jorku do Atlanty.  Jednakże Senegalczycy nie przewidzieli, że linie lotnicze Delta zlikwidują czasowo połączenia lotnicze do Dakaru. Obecnie trwają starania o przywrócenie połączenia lotniczego do Dakaru co wiąże się z ponownym otwarciem rynku turystycznego w Senegalu.

Senegal stara się intensywnie promować swoje atrakcyjne turystycznie miejsca, zwłaszcza wśród turystów z USA. Podczas gdy wiele krajów ościennych ma swoje własne problemy polityczne, Senegal jest dumny z tego, że nigdy tam nie doszło do zamachu stanu, a sytuacja polityczna jest w miarę stabilna. Co więcej, kraj ten może zaoferować do zwiedzania wiele historycznych miejsc, włączając w to stolicę pańtwa Dakar – będącą kiedyś kolonialną stolicą Francji na zachodnim wybrzeżu Afryki. Senegal jest również trzecim na świecie miejscem pod względem różnorodności zamieszkiwanych na tym terenie ptaków. Dodatkową wartość stanowi tzw.  „Turystyka Solidarnościowa”, będąca długofalowym celem w relacjach pomiędzy narodami amerykańskim a senegalskim, gdzie ludzie mający korzenie afrykańskie mogą odwiedzać swych krewnych w kraju swych przodków – Senegalu.

Uruchomienie lotów z Atlanty do Senegalu, to pierwszy z kroków do budowy połączeń pomiędzy USA i Senegalem. Następne kroki powinny być skierowane do budowy kampanii marketingowej promującej „turystykę solidarnościową” oraz przedstawieniu tego co Senegal może zaoferować turystom.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz