KAMERUN CHCE PRZYCIĄGAĆ WIĘCEJ TURYSTÓW

Cecilia Garland - Nov 15, 2010
0

Kameruński rząd stara się jak najpełniej wykorzystać potencjał turystyczny kraju, zachęcając turystów do przyjazdu i podziwiania wspaniałych rezerwatów przyrody, parków, zabytków i pozostałości dziedzictwa kulturowego.

 

Afryka znajduje się obecnie w turystycznym centrum uwagi. Biura podróży z całego świata organizują wakacje oferujące niezapomniane wizyty na Safari, ekstremalne doświadczenia, trudne wyprawy i przygodę. Różnorodność i urok tego kontynentu są fascynujące. Jednym z afrykańskich krajów, który nie skupił na sobie jeszcze pełnego zainteresowania miłośników podróży jest Kamerun. Miejscowy rząd robi jednak wszystko, aby to zmienić.

Ministerstwo Turystyki w Kamerunie już w 1974 roku postawiło sobie jasny cel, którym było przyciągnięcie inwestorów, linii lotniczych, biur podróży oraz promocja Kamerunu w całej jego okazałości. Często nazywany „Miniaturą Afryki” kraj oferuje bowiem mnóstwo niezapomnianych atrakcji i przepięknych widoków.

Do północnej części kraju goście mogą przyjeżdżać aby zobaczyć między innymi Park Narodowy Waza, który został założony w 1934 roku i przyciąga zarówno myśliwych, jak i miłośników zwierząt. Spotkać tam można bowiem między innymi gepardy, szympansy, słonie, żyrafy, goryle, hipopotamy i nosorożce. Miejscowe góry są z kolei nie lada gratką dla miłośników wędrówek górskich i wspinaczki.

Miasto Jaunde posiada kilka fascynujących muzeów i wiele innych zabytków. Fani dziedzictwa kulturowego najbardziej zadowoleni powinni być jednak z Bamenda i Bafoussam znajdujących się na Wyżynie Zachodniej, a słynących z kultywowania tradycyjnej kultury i rzemiosła.

Mimo wszystko, Kamerun wciąż boryka się z ubogą infrastrukturą. Miejscowy rząd robi wszystko, by podkreślić znaczenie turystyki dla gospodarki i ogólnej kondycji kraju. Miejmy zatem nadzieję, że już wkrótce sytuacja w Kamerunie się zmieni, jest to bowiem wspaniały kraj, który swoją różnorodnością i wielością zabytków, zaspokoić może nawet najwybredniejszego turystę.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz