NOWE POŁĄCZENIE LOTNICZE MIĘDZY ZACHODNIĄ AFRYKA I AZJĄ

Sara Thopson - Aug 16, 2010
0

Linie lotnicze Emirates niedawno zapowiedziały, że z dniem 1 września uruchomione zostanie kluczowe połączenie pomiędzy zachodnią częścią Afryki i Azją, dzięki czemu z Dakaru do Dubaju będzie można polecieć bezpośrednim połączeniem.

 

Stolica Senegalu – Dakar, stała się zróżnicowaną metropolią z rosnącymi w siłę handlem i turystyką. Ze względu na jej coraz bardziej znaczący status ekonomiczny, miasto ostatnio miało problem z nadmiernym ruchem, który był również uciążliwy dla turystów. W szczególności chodziło o brak bezpośrednich połączeń lotniczych do Azji. Jednak linie lotnicze Emirates ogłosiły niedawno uruchomienie nowej usługi, która ma się stać kluczowym połączeniem pomiędzy zachodnią częścią Afryki i Azją. Chodzi mianowicie o pierwsze bezpośrednie połączenie między Dakarem i Dubajem, które ruszy wraz z początkiem września.

Tim Clark, prezes linii lotniczych, nie krył swojego zadowolenia: “to połączenie stworzy zupełnie nowy wymiar handlu”, Clark dodał jeszcze, że: „Teraz Dakarowi będzie znacznie bliżej do głównych światowych rynków, w tym Bliskiego i Dalekiego Wschodu”. Lokalni biznesmeni cierpią już ponad rok po tym, jak linie lotnicze Air Senegal International ogłosiły swoją upadłość w 2009 roku, więc połączenie do Dubaju, które oferuja 5 lotów tygodniowo, to dla nich z pewnością wspaniała wiadomość. W planach jest także uruchomienie centrum szkolenia lotniczego i stacji obsługi samolotów.

Podczas gdy wiele innych destynacji w regionie Zachodniej Afryki jest dostępnych wyłącznie poprzez połączenia z Europy, nowa usługa linii lotniczych Emiratem daje nadzieję Dakarowi. Większy ruch z pewnością pozytywnie wpłynie bowiem na pozycję ekonomiczną i promocję turystyki w tym regionie.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz