POZNALIŚMY NAJBARDZIEJ ZNIENAWIDZONE PRZEDSIĘBIORSTWA W AMERYCE

Andrew J. Wein - Jul 25, 2011
0

Opublikowany został ranking 19 najbardziej znienawidzonych firm w Ameryce. Zdecydowana większość z nich obejmuje przedsiębiorstwa z branży lotniczej, telefonicznej i finansowej.

 

Redakcja amerykańskiego miesięcznika „Atlantic” na podstawie opinii czytelników opublikowała listę 19 najbardziej znienawidzonych firm w USA.

Wyniki badania postawiły w bardzo negatywnym świetle przede wszystkim linie lotnicze, dostawców usług telekomunikacyjnych i banki. Przedstawiciele tych trzech branż, a zwłaszcza branży lotniczej, uzyskali najniższe możliwe oceny. Najgorzej wypadły linie Delta Airlines, a tuż przed nimi uplasowały się: American Airlines, United Airlines i US Airways.

Linie lotnicze Delta zostały bardzo mocno skrytykowane przede wszystkim za nakładanie na pasażerów horrendalnych opłat dodatkowych. Z tytułu tychże opłat przewoźnik w zeszłym roku zarobił aż 952 mln dolarów, czyli dwa razy więcej, niż pozostali. Dodatkowe opłaty były także newralgicznym punktem w przypadku banków i dostawców usług telekomunikacyjnych, jednak nie tylko opłaty zdecydowały o tak negatywnej ocenie przedstawicieli powyższych branż.

Główną przyczyną takiego rezultatu badania najprawdopodobniej jest brak konkurencyjności w tych branżach. Z kolei na przykład branże: spożywcza i odzieżowa, borykają się z ogromną konkurencyjnością, więc zadowolenie klienta jest podstawą działalności na tym polu, natomiast linie lotnicze i banki nie muszą się o klienta troszczyć, więc efekty tego są takie, a nie inne.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz