LINIE JETBLUE WPROWADZAJĄ KOLEJNĄ OPŁATĘ

Richard Moor - Jul 18, 2011
0

Linie lotnicze JetBlue wprowadziły kolejną opłatę. W zamian za nią klienci przewoźnika będą szybciej przechodzić przez kontrolę bezpieczeństwa na lotniskach.

 

Wydawać by się mogło niemożliwe, a jednak! Ameryański rynek linii lotniczych wprowadził kolejną dodatkową opłatę. Tym razem dotyczy ona szybszego przejścia przez kontrolę bezpieczeńśtwa na lotniskach.

Dla mało kogo przyjemna jest publiczna kontrola bagażu na lotniskach. Linie lotnicze  JetBlue wyszły więc z nową ofertą polegającą na możliwości ominięcia kolejki za dodatkową opłatą, której uiszczenie pozwoli na uniknięcie krępującej, publicznej kontroli bagażu.

W zależności od długości lotu taka opłata może wahać się od 10 do nawet 65 dolarów. Co ciekawe, w samym 2010 roku amerykańskie linie lotnicze z tytułu opłat dodatkowych zarobiły w sumie 5,7 mld dolarów.

Nowo wprowadzona usługa dostępna jest obecnie na 14 amerykańskich lotniskach, w tym między innymi w Nowym Jorku, Chicago i Los Angeles. Jeśli pomysł się sprawdzi, to tych lotnisk będzie znacznie więcej.

Tego rodzaju usługę linie oferowały już jakiś czas temu dla podróżujących w interesach – na zasadzie promocji. Dopiero teraz taka opcja będzie dostępna dla wszystkich, ale za dodadkową opłatą.

Linie lotnicze JetBlue twierdzą, że jest to tylko opcja i nikt nie będzie zmuszany do płacenia dodatkowych pieniędzy za szybszą odprawę, niemniej opłaty typu check-in oraz za korzystanie z toalety wydają się być nieuniknione...

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz