ILOŚĆ PODRÓŻY BIZNESOWYCH ROŚNIE, ALE WYDATKI NA TEN CEL SPADAJĄ

Joe McClain - Jul 26, 2010
0

Chociaż ilość osób wyjeżdżających służbowo i sama ilość wyjazdów wzrastają, to obecny trend sprawia, że ludzie ci, podczas podróży biznesowych wydają znacznie mniej pieniędzy, niż dawniej. Zatem jak wynika z sondażu Orbitz for Business ten globalny trend rośnie i styl wyjazdów służbowych znacznie się zmienia.

  

Dawniej, wyjazdy służbowe wyglądały w ten sposób, że podróżujący wydawali mnóstwo pieniędzy i zawsze wybierali najdroższe oraz najbardziej ekskluzywne opcje, w celu utrzymania pożądanego wizerunku. Jednak czasy się zmieniły, a pracownicy pod krawatem i w eleganckich garniturach, często podróżują w klasie ekonomicznej i nikogo to nie dziwi. Bardziej napięte harmonogramy doprowadziły do tego, że podróżujący w interesach, z wyjazdów wracają znacznie wcześniej, niż kiedyś, a przedsiębiorstwa kładą ogromny nacisk na oszczędności, także na tym polu. Czasem pracownicy są nawet motywowani finansowo do jak największych oszczędności podczas wyjazdów służbowych.

Badanie przeprowadzone na 850 podróżnych ujawniło wiele faktów dotyczących zmian w zwyczajach ludzi biznesu. Otóż faktycznie, 70% z nich stwierdziło, że oszczędność pieniędzy podczas pobytów służbowych leży w ich interesie i często są do tego motywowani finansowo (np. poprzez dodatkowe premie) przez pracodawców. Jednak to tylko jedna strona medalu, albowiem, gdy pracownicy i ich firmy oszczędzają, tracą na tym hotele i restauracje. Zatem, mimo wyraźnego wzrostu liczby podróży biznesowych od roku 2008, sytuacja dla hotelarzy, ze względu na nowe trendy, wcale nie wygląda najlepiej.

Oprócz ograniczania wydatków na pobyt i bilety lotnicze, wielu pracowników korzysta z własnych, prywatnych samochodów podczas wyjazdów służbowych. Jest to ogromna oszczędność, gdyż przedsiębiorstwa nie wydają dodatkowych pieniędzy na opłaty za wynajem aut i ubezpieczenia. Innym ważnym czynnikiem jest to, że obecnie, przedsiębiorcy mają tendencję do wcześniejszej rezerwacji tych wyjazdów, co także w znaczny sposób przekłada się na zmniejszenie kosztów.

 

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz