SIEDEM CUDÓW AMERYKI ŚRODKOWEJ

Nils Kraus - Feb 21, 2011
0

Najlepsze w świecie miejsca do nurkowania, krystalicznie czysta woda, antyczne świątynie Majów, tropikalna przyroda i aktywne wciąż wulkany – to obraz Ameryki Środkowej w pigułce. Tourism-Review.pl zaprasza do odkrywania najbardziej fascynujących miejsc tego regionu zaproponowanych przez OpenTravel.com

Belize

Miłośnicy plażowania, poszukiwacze przygód oraz zwolennicy odkrywania tajemnic z przeszłości – ich drogi prowadzą do Belize, kraju wciśniętego pomiedzy dziewiczą dżunglę, a Morze Karaibskie. Dzikie zwierzęta, dżungla, wybrzeża porośnięte palmami, jak również pozstałości po wspaniałej cywilizcji Majów, zachęcają do odwiedzin tego kraju. Caracol, to największa siedziba Majów w Belize – jej obszar to 77 kilometrów kwadratowych. Nurkowie mogą wybrać się w Belize na eksplorację słynnej „Great Blue Hole”, której głębokość sięga 145 m, a szerokość 400 m.

 

Kostaryka

Miłośnicy przygód, pragnący bliższego kontaktu z naturą, powinni wybrać Kostarykę z jej 26 parkami narodowymi jako cel swoich podróży wakacyjnych. Dżungla, jeziora wulkaniczne, wodospady, a także wciąż aktywne wulkany kuszą wielu turystów do odwiedzenia tego kraju. Jedną  z najpopularniejszych atrakcji turystycznych, którą jednak warto podziwiać tylko z pewnej odległości jest „Arenal Volcano” – najmłodszy wulkan w Kostaryce. Po niespodziewanej erupcji w 1968 roku, jest on jednym z najaktywniejszych i najbardziej groźnych wulkanów na świecie.

Salwador

Salwador jest krajem pełnym surowego piękna przyrody, dawnego kolonialnego klimatu, jak również wyjątkowych przykładów sztuki. Jednym z popularnych miejsc do odwiedzin jest miasteczko Perquin, otoczone sosnowym lasem i plantacjami kawy. Miłośnicy historii mogą odwiedzić tam Muzeum Rewolucji, przedstawiające okres wojny domowej w tym kraju. El Salvador i El Sunzal, to bardzo atrakcyjne miejsca dla surferów korzystających z wyjątkowo pięknych i dostępnych dla tego sportu plaż. Nic dziwnego, że kraj ten powoli przekształca się w stolicę światowego surfingu.

 

Gwatemala

Gwatemala oferuje do zwiedzania wspaniałe pozostałości po kulturze starożytnych Majów, jak również inne wyjątkowe miejsca wraz z najwyższej klasy hotelami. Miłośnicy historii mogą zachwycić się doskonale zachowanym stylem i architekturą kolonialną w jednym z najbardziej urokliwych miast Gwatemali – Antigua. Jego najbardziej rozpoznawanym widokiem jest majestatyczny wulkan Volcan de Agua. Wśród miejsc związanych z kulturą starożytnych Majów, najbardziej znanym miejscem jest Tikal. Zrówno przybysze jak i miejscowi są zdania, że Tikal jest jednym z największych urbanistycznych osiągnięć prekolumbijskiej cywilizacji Majów.

 

Honduras

Honduras jest idealną destynacją nie tylko dla urlopowiczów szukających turkusowej wody, starożytnych ruin i nie odkrytej przez człowieka dżungli. Otóż, dorobek miejscowej kultury i sztuki także może być świetnym powodem do spędzenia kilku dni w Hondurasie. Niewiarygodne pozostałości krajowego dziedzictwa odnaleźć można między innymi w ruinach Copan. W Hondurasie znajduje się także jeden z najlepiej zachowanych ośrodków, na terenie którego niegdyś żyli starożytni Majowie.

 

Nikaragua

Pływanie w kraterze wulkanu, wspinaczka po aktywnym wulkanie czy nurkowanie w miejscach gdzie gromadzą się rekiny to tylko niektóre z ofert dostępnych w Nikaragui. Przygotuj sie na „erupcyjny” wypoczynek wspinając się na wulkan o nawie „Volcano Concepcion”. Mimo częstych wybuchów począwszy od 1883 roku, nie brakuje śmiałków chcących wspiąć się na szczyt i podziwiać widok na jezioro Nikaragua. Pasmo górskie o nazwie „Cordillera de Maribios”, to 21 wulkanicznych stożków, z których 5 pozostaje wciąż aktywnych, stanowiąc jednocześnie wyzwanie dla amatorów mocniejszych wrażeń. Chociaż Nikaragua nie oferuje rozbudowanej infrastruktury turystycznej, a sytuacja polityczna jest tam niestabilna, to mimo to dla wielu turystów jest to wymarzone miejsce na spędzenie wakacji.

 

Panama

Panama, to miejsce dla najodważniejszych globtroterów. Kraj ten słynie z niestabilnej sytuacji politycznej, walk partyzanckich, dzikiej dżungli oraz wielu drapieżnych zwierząt. Jednakże i tam znajdziemy wiele parków narodowych umiejscowionych wśród wzgórz i przepięknych wysp. Jednym  z magnesów przyciągających turystów do Panamy jest archipelag de Bocas del Toro, z krystalicznie czystą wodą, kołyszącymi się majestatycznie palmami oraz idylliczną atmosferą. Z kolei park narodowy Coiba, to raj dla wszystkich ornitologów i nurków. Jego 38 wysp zostało zgłoszonych na  Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, co najlepiej świadczy o urokach tego miejsca.

Dostarczone przez Tourism Review.pl, dostawcy aktualności turystycznych dla światowej społeczności związanej z branżą turystyczną. Odwiedź www.tourism-review.pl

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz