LA PALMA - WULKANICZNY RAJ NA ZIEMI

Tomas Haupt - Jul 11, 2011
0

La Palma jest jedną z najczęściej odwiedzanych Wysp Kanaryjskich, gdzie każdego roku wypoczywają tysiące turystów z całego świata. Stosunkowo niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że wyspa jest prawdziwym rajem dla miłośników turystyki pieszej, a dzięki znajdującym się na niej wulkanom, oferuje niesamowite krajobrazy.

 

Wyspy Kanaryjskie należą do najbardziej popularnych i atrakcyjnych destynacji turystycznych wśród Europejczyków. Lokalne ośrodki są więc przynętą dla tysięcy turystów, którzy liczą na „leniwe” wakacje.

Niewielu spośród podróżujących zdaje sobie jednak sprawę z tego, że wulkaniczny charakter archipelagu idealnie nadaje się dla turystyki pieszej. La Palma, hiszpańska wyspa, często nazywana „La Isla Bonita” (piękna wyspa) oferuje wspaniałe warunki do wycieczek i spacerów w rejony miejscowych wulkanów.

Wspaniała, naturalna sceneria oferuje niesamowite widoki i sprawia, że nawet zwykły spacer staje się wyjątkowym przeżyciem. Na szczególną uwagę zasługuje najwyższy szczyt wyspy - El Roque de los Muchachos (2426 m), który co roku przyciąga bardzo wielu turystów. Skuteczną przynętą na podróżnych jest również miejscowe obserwatorium astronomiczne, które od wielu lat cieszy się bardzo dobra popularnością.

Warto przy tym zaznaczyć, że lokalna sieć szlaków turystycznych jest bardzo dobrze oznakowana. Jedną z nich jest trasa Los Tilos, która należy do najtrudniejszych i prowadzi przez 13 tuneli, w których jest bardzo wilgotno. Inny atrakcyjny szlak prowadzi przez słynny wulkan Ruta del los Volcanos. Jest to trasa z niesamowitymi, bajecznymi wręcz widokami.

Na wyspę dostać się można przez regularne loty czarterowe z wielu krajów europejskich, jak również za pośrednictwem promu.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz