CHORWACJA ROZPOCZYNA WSPÓŁPRACĘ Z UNWTO

Tourism Review News Desk - Mar 7, 2011
0

Chorwacja zamierza umocnić swoją pozycję, jako lidera w branży turystycznej na terenie Europy Południowo-Wschodniej. Nawiązała w tym celu współpracę z UNWTO, która ma pomóc krajowi w zrównoważonym rozwoju turystyki.

 

Chorwacja wydaje się być idealną destynacją na wakacje. Ma wszystko: rozległe wybrzeże, romantyczny krajobraz, rozsądne ceny oraz ciepłe morze. Jednak życie dla chorwackich turystów wcale nie jest takie proste. Do głównych tego przyczyn należały: kryzys gospodarczy oraz obraz wojny cywilnej dawnych państw Jugosławii.

Aby to zmienić, Chorwacja i UNWTO połączyły siły w celu osiągnięcia w kraju zrównoważonego rozwoju, poprawy konkurencyjności i lepszej promocji. Porozumienie zostało podpisane pomiędzy obiema stronami zatem po to, aby wspierać rozwój krajowej turystyki w Chorwacji, a pośrednio także miejscowej gospodarki. Szczególny nacisk został położony na to, by sektor turystyczny mógł dać jak największą ilość miejsc pracujących dla Chorwatów.

Pierwsza międzynarodowa konferencja dotycząca turystyki i mediów w Chorwacji odbędzie się we wrześniu 2012 roku i ma być motorem napędowym do kolejnych tego typu wydarzeń w przyszłości. Konferencja odbędzie się w stolicy kraju – Zagrzebiu i koncentrować będzie się głównie na roli i znaczeniu lokalnych mediów w rozwoju chorwackiej turystyki.

 

 

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz