NIEMCY I AUSTRIACY WSPOMAGAJĄ CHORWACKĄ TURYSTYKĘ

Richard Moor - Aug 1, 2011
0

Chorwacja bardzo liczy na branżę turystyczną w kontekście poprawy sytuacji finansowej kraju po kryzysie gospodarczym. Odnotowany ostatnio duży napływ turystów z Niemiec i Austrii sprawił, że to właśnie Chorwacja radzi sobie najlepiej spośród państw dawnej Jugosławii.

 

Długość chorwackiego wybrzeża oraz wielość wysp ma zasadnicze znaczenie dla rozwoju turystyki w kraju. W związku z tym Chorwacja wraz ze swoimi wspaniałymi plażami i zabytkowymi miastami – takimi jak chociażby Dubrownik, jest bardzo popularną destynacją zarówno dla turystów z Europy Wschodniej, jak i z krajów zachodnich.

W pierwszym półroczu bieżącego roku odnotowano 11%-owy wzrost w chorwackiej branży turystycznej. Stało się to głównie dzięki licznie przyjeżdżającym do kraju turystom ze Słowenii, Niemiec i Austrii. Dane procentowe przełożyły się w rzeczywistości na liczbę blisko 3,2 miliona osób które w okresie od stycznia do czerwca przekroczyły chorwacką granicę.

Efektem tego jest również zwiększona o 13,7 miliona liczba odbywanych w Chorwacji noclegów, co daje z kolei 13%-owy wzrost w porównaniu z rokiem 2010. Kolejną optymistyczną wiadomością jest fakt, że turyści przyjeżdżający obecnie do Chorwacji wydają coraz więcej pieniędzy podczas swojego pobytu.

Ten sukces jest składową bardzo wielu czynników, jednak najważniejszym z nich jest chyba zmiana mentalności Chorwatów z jugosławiańskiej na zachodnio-europejską, co skutkuje np. coraz bardziej efektywną walką z korupcją oraz wieloma innymi pozytywami.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz