AUSTRALIJSKI DARWIN I JEGO NIESAMOWITA RÓŻNORODNOŚĆ

Larry Brain - Sep 26, 2011
0

Darwin – stolica północnej Australii jest jednym z miejsc, do których turyści przybywają bardzo chętnie. Miejscowa różnorodność atrakcji oraz bardzo przyjazna, sielankowa wręcz atmosfera jest w stanie każdego wprawić w dobry humor.

 

Choć Darwin nie jest zbyt dużym miastem, to biorąc pod uwagę inne miejscowości usytuowane w  tej części Australii, to jego 129-tysięczna populacja jest całkiem niezłym rezultatem. Nazwa miasta pochodzi od nazwiska słynnego naukowca Charles’a Darwina. Darwin dysponuje bardzo bogata oferta turystyczną, co niejako tłumaczy ogromne zainteresowanie miastem.

Ogród botaniczny George Brown Darwin idealnie nadaje się na początek wycieczki po mieście. Ogród został niemal doszczętnie zniszczony w roku 1974, jednak udało się go odbudować i dziś jest jednym z niewielu miejsc na świecie, gdzie dojrzeć można naturalne piękno cudownej lokalnej flory.

Darwin dysponuje także bardzo bogatym zapleczem historycznym. Najbardziej popularnymi obiektami są: Muzeum i Galeria Sztuki Północnej Australii oraz Muzeum Darwina. Ciekawostką może być fakt, że podczas Drugiej Wojny Światowej w wyniku japońskich bomb zrzuconych 19 lutego 1942 roku miasto zostało niemal doszczętnie zniszczone.

Podczas wizyty w mieście nie sposób nie zobaczyć lokalnej fauny i flory. Dla przykładu, Park Narodowy Litchfield oferuje między innymi: Dingo, Northern Possum Brushtail, Fawn Antechinus, Blak i Little Red Flying-Lisy, Antilopine Wallaroo oraz wiele innych atrakcji. Jeśli ktoś jednak lubi podwyższony poziom adrenaliny, to z pewnością powinien odwiedzić Crocodile Farm Darwin, gdzie znajduje się 15 000 słonowodnych krokodyli.

Miłośnicy naprawdę mocnych wrażeń, którzy mają ochotę na nieco bliższe doświadczenia z krokodylami, powinni się natomiast udać w okolice rzeki Adeliade. Niemniej, znajdujące się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, Park Narodowy Kakadu i Park Narodowy Charles’a Darwina są także godne uwagi.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz