AUSTRALIA LICZY NA TURYSTÓW Z CHIN

Bill Alen - Jun 27, 2011
0

W rezultacie japońskiego tsunami i kryzysu finansowego w USA, Australia zauważyła, że głównym źródłem dochodów z turystyki w najbliższym czasie mogą być obywatele Chin.

 

Najnowsze trendy w światowej branży turystycznej wskazują na rosnące znaczenie chińskich turystów. Jednym z krajów, którym szczególnie zależy na przyciągnięciu turystów z Chin swoimi atrakcjami, jest Australia. Nic w tym dziwnego, albowiem odkąd chińscy turyści zaczęli masowo podróżować, stali się bardzo ważną grupą docelową.

W zeszłym roku do Australii przyjechało blisko 0,5 miliona Chińczyków, którzy wydali tam w sumie 3 mld dolarów. Jeśli chodzi o Australię, to wydaje się, że szczególnym wabikiem na turystów z Chin są miejscowe plaże. Chińczycy rzadko mają bowiem okazję do spacerowania po pięknych szerokich plażach. I mimo wielu negatywów o jakich się słyszy względem chińskich turystów, to niewątpliwie są oni ogromną szansą na przetrwanie dla australijskiej turystyki.

W odpowiedzi na takie, a nie inne fakty, australijski rząd w przeciągu najbliższych 10 lat zamierza potroić liczbę przyjeżdżających do kraju turystów z Chin. Biorąc zatem pod uwagę fakt, że turystka jest w Australii drugim, za górnictwem źródłem dochodu, taki ruch wydaje się być bardzo rozsądnym rozwiązaniem.

Jest to bardzo istotne szczególnie teraz, gdy turyści z Japonii, USA i Wysp Brytyjskich borykają się z własnymi problemami wewnętrznymi.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz