SRI LANKA: CZY PRZYCHODY Z TURYSTYKI OSIĄGNĄ 1 MLD?

Samuel Dorsi - Nov 12, 2012
0

We wrześniu bieżącego roku przemysł turystyczny na Sri Lance odnotował 22%-owy wzrost w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim, generując tym samym przychód na poziomie 720 mln dolarów. We wrześniu przybyła do kraju również rekordowa liczba turystów – 693 000.

 

Szef Biura Promocji Turystyki na Sri Lance – Baswara Gunaratne, powiedziała, że w okresie od stycznia do września 2011 roku branża turystyczna dostarczyła krajowej gospodarce 582,5 mln dolarów, podczas gdy w tym roku jest to już 840 mln dolarów.

W całym poprzednim roku do Sri Lanki przyjechało 855 975 turystów, czyniąc ją jednym z najważniejszych graczy na rynku turystycznym, na którym inwestują takie marki jak Shangri La, Four Seasons i Hyatt.

Główną przyczyną tak dynamicznego wzrostu jest prawdopodobnie uspokojenie się sytuacji politycznej na Sri Lance w ciągu ostatnich 3 lat.

Sporym wabikiem na turystów jest również ciągle odnawiane miasto Colombo City. Zrewtitalizowano tam bowiem stare, opuszczone już budynki kolonialne takie jak Race Course oraz dawny szpital holenderski.

Na korzyść państwa przemawia również otwarcie nowego East Coast i Parku Narodowego Wilpattu.

Guarante bardzo poważnie liczy zatem na to, że Sri Lanka do 2016 roku przywita 2,5 mln turystów, czy jest to realne, czas pokaże.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz