ZMIANY PRZEPISÓW WIZOWYCH NA SRI LANCE

Andrew J. Wein - Oct 10, 2011
0

Szykują się znaczące zmiany w systemie wizowym Sri Lanki. Aplikanci, przed uzyskaniem wizy będą teraz musieli złożyć specjalny wniosek drogą internetową.

 

Zasady zmieniły się dla turystów z 76 krajów. Od teraz będą oni musieli składać specjalne wnioski online, a nie otrzymywac wizy w dniu przyjazdu – jak to miało miejsce do tej pory. Wyjątkiem od tej reguły będą jedynie obywatele Singapuru i Malediwów, którzy są uprzywilejowani w tym aspekcie.

Nie wynika to jednak ze złośliwości, ale z zasady wzajemności. Otóż oba te kraje Sri Lankę także traktują w sposób uprzywilejowany. Nowe zasady obowiązywać będą najprawdopodobniej od stycznia przyszłego roku.

Władze Sri Lanki liczą na to, że nowe zasady przyczynią się do zwiększenia liczby turystów w kraju. Przeciwnego zdania są przedstawiciele biur podróży, którzy uważają, że nowe przepisy wizowe są dodatkowym obciążeniem podróżnych... Celem Sri Lanki jest osiągnięcie pułapu 2,5 mln turystów w 2016 roku, którzy dostarczą dochodu na poziomie około 2 mld dolarów.

Kwestia wiz, oszustw, kłopotów z azylem i problemów dotyczących emigracji skutkuje niezbyt pozytywnym wizerunkeim Sri Lanki na arenie międzynarodowej. Czas pokaże, czy nowe przepisy wizowe zdołają w jakiś sposób polepszyć tę sytuację.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz