NIEMIECKA ATMOSFERA ŚWIĄT - NIEZAPOMNIANE WRAŻENIA

Dan Rang - Nov 19, 2012
0

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej! Nie ma więc wątpliwości co do tego, że już wkrótce sklepy zaczną się wypełniać świątecznym gadżetami, a reklamy staną się coraz bardziej agresywne. Jeśli pragniesz się od tego odciąć i poznać atmosferę dawnych, prawdziwych świąt, powinieneś poznać niemiecki rynek Świąt Bożego Narodzenia.

 

Niemieckie jarmarki świąteczne są znane w całej Europie, jednak tylko w Niemczech są one tak niepowtarzalne. Niemiecka tradycja jarmarków świątecznych sięga wczesnego średniowiecza, czyli w okresie gdy Niemcy jako takie jeszcze nie istniały. Co czyny je tak wyjątkowymi? Przede wszystkim atmosfera i wygląd, gdyż niemieckie jarmarki świąteczne składają się głównie z drewnianych, wspaniale przyozdobionych altan z tradycyjnym regionalnym jedzeniem.

I choć trudno w to uwierzyć, to w całych Niemczech znajduje się w sumie 2 500 takich jarmarków, które każdego roku odwiedza 150 mln osób. Główną tego przyczyną jest ich niepowtarzalny urok oraz unikalny charakter. Nie da się również ukryć, że jarmarki są bardzo dochodowym przedsięwzięciem ekonomicznym, które generują dochód na poziomie 5 mld euro rocznie.

Nie należy również zapominać o tym, że to w Niemczech narodziła się tradycja obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia. Oczywiście nie w znaczeniu religijnym, ale raczej obrządkowym, gdyż to właśnie w tym kraju rozpoczęto ubieranie choinek i dawanie prezentów. Później dużą rolę w popularyzacji tej tradycji odegrały bajki Braci Grimm oraz Walta Disney’a.

“Dziadki do orzechów”, kolędy, mocne niemieckie piwo, oraz liczne smakołyki dla dzieci, to elementy, które stanowią o wyjątkowości Świąt Bożego Narodzenia, a w Niemczech czuć to naprawdę.

Istnieje wiele możliwości uczestniczenia w najsłynniejszych jarmarkach świątecznych na świecie. Jedną z nich jest wycieczka do Bawarii, gdzie można nie tylko poczuć tę niezwykłą atmosferę, ale również zobaczyć zimą miejscowe lasy i produkcję choinek oraz świątecznych bombek.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz