NAJPIĘKNIEJSZE WIOSKI W EUROPIE

Andrew J. Wein - Oct 18, 2021
0
Posłuchaj tego artykułu 00:02:05
Your browser doesn’t support HTML5 audio

Wpływ mediów społecznościowych na turystykę na całym świecie rośnie z każdym dniem, a ludzie często wybierają miejsca docelowe na podstawie ich popularności na Instagramie lub innych platformach mediów społecznościowych.

Uswitch postanowił zebrać wszystkie istotne dane na temat mediów społecznościowych i podsumować je w rankingu najpiękniejszych (a raczej najczęściej wyszukiwanych) miejscowości w Europie na Instagramie i Pintereście.

Oia na górze, Goreme tuż za nią

Grecka wioska Oia została uznana za najpiękniejszą wioskę w Europie (i na świecie). Wioska na Santorini znana jest z malowniczych, białych domów i jasnoniebieskiej wody. Miejsce to łączy w sobie łącznie ponad 1,6 miliona postów na Instagramie i pinów na Pintereście.

Turecka wioska Goreme plasuje się zaraz za Oia z liczbą ponad 1,1 miliona postów i pinów na analizowanych platformach mediów społecznościowych. Goreme słynie głównie z wielu kościołów wykutych w skałach i słynnych regularnych lotów balonem na ogrzane powietrze.

Hallstatt na trzecim miejscu, dwie szkockie wioski w pierwszej dziesiątce

Austriacka wioska Hallstatt znalazła się na trzecim miejscu z liczbą 799 213 interakcji w mediach społecznościowych. Ta magiczna wioska jest również wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego. Co ciekawe, ma ona największą liczbę pinów z pierwszej trójki (4887).

Inne europejskie wioski w pierwszej dziesiątce to włoska Vernazza na miejscu czwartym, Furnas na Azorach na szóstym, grecka wioska Folegrandos na siódmym, szwajcarskie Wengen na ósmym i hiszpańskie Albarracin na dziesiątym.

Oprócz Grecji, innym europejskim krajem z dwoma miejscowościami w pierwszej dziesiątce jest Szkocja z Tobermory, położonym na wyspie Mull, oraz Portree na wyspie Skye.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz