YOYOGI VILLAGE - EKOLOGICZNY PARK W CENTRUM TOKIO

Larry Brain - Mar 19, 2012
0

Tokio także stawia na zyskującą ostatnio na popularności – ekoturystykę. Na terenie miasta uruchomiony został niedawno nowy typowo ekologiczny park, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

 

Na szczęście dla środowiska, turyści wyrażają coraz większe zainteresowanie ekoturystyką i coraz chętniej wybierają wycieczki przyjazne dla środowiska. Dotyczy to bardzo różnych elementów, takich jak chociażby środek przejazdu, wybór hotelu, czy restauracji. Wszyscy miłośnicy ekoturystyki, którzy w najbliższym czasie planują odwiedzić Tokio, powinni wybrać się do Parku Yoyogi Village.

Park Yoyogi Village został zaprojektowany w pełnej zgodzie z naturą i jest podzielony na strefy, które promują rozsądną równowagę pomiędzy dobrą zabawą i ekologią. Inicjatorem projektu jest producent muzyczny Takeshi Kobayashi, który pragnął stworzyć miejsce zachęcające do przyjaznego stosunku do środowiska oraz oferujące atrakcyjną formę ucieczki od miejskiego zgiełku.

Jego determinacja okazała się na tyle skuteczna, że w przeciągu zaledwie kilku miesięcy uruchomiony został Park Yoyogi, który jest podzielony na dwie nie kolidujące ze sobą strefy. W pierwszej znajdują się sklepy odzieżowe, księgarnie, biuro podróży oraz galeria sztuki. W drugiej strefie znajduje się natomiast bar muzyczny Kobayashi’ego oraz kilka punktów gastronomicznych.

W Parku zobaczyć można również wiele gatunków roślin i kwiatów z całego świata, co samo w sobie czyni go już swoistym dziełem sztuki. Kluczową rolę odgrywa tu także oświetlenie, które sprawia, że Park Yoyogi Village nocą i za dnia, to dwa zupełnie inne miejsca. Dla smakoszy kulinarnych niezwykłym doświadczeniem bez wątpienia będzie natomiast wizyta we włoskiej restauracji – Code Kurkku.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz