10 NAJLEPSZYCH MIAST W NIEMCZECH DLA WEGAN I WEGETARIAN

Larry Brain - Jan 24, 2022
0
Posłuchaj tego artykułu 00:04:56
Your browser doesn’t support HTML5 audio

Podczas gdy weganie i wegetarianie wiedzą już, które restauracje oferują najlepsze bezmięsne jedzenie w ich własnych miejscowościach, znalezienie odpowiednich restauracji, barów i kawiarni może być wyzwaniem podczas podróży. W związku z tym, że turystyka żywieniowa przeżywa swój rozkwit, Tourism Review, w oparciu o dane z wyszukiwarki ofert wakacyjnych Holidu, przedstawia niemieckie miasta z największą liczbą udogodnień dla wegan i wegetarian w stosunku do liczby mieszkańców. Niezależnie od tego, czy jesteś weganinem, wegetarianinem czy wszystkożercą - zapraszamy na kulinarną wycieczkę po Niemczech.

10. Darmstadt - 23 restauracje na 100.000 mieszkańców

W Darmstadt na miłośników "bezmięsnych" potraw czeka w sumie dziesięć restauracji serwujących wyłącznie dania wegetariańskie i wegańskie. W kolejnych 40 jadłodajniach każdy znajdzie coś dla siebie.

9. Aachen - 25 restauracji na 100.000 mieszkańców

Aachen zajmuje dziewiąte miejsce w rankingu miast "przyjaznych wegetarianom". Znajdują się tu dwie restauracje w pełni wegańskie i trzy wegetariańskie. 64 lokale zaspokajają potrzeby wszystkich trzech grup upodobań.

8. Mannheim - 26 restauracji na 100.000 mieszkańców

Mannheim znane jest raczej z barokowych budowli, uniwersytetu i parku Luisenpark. Nawet weganie nie muszą od razu myśleć o Mannheim jako o mieście odpowiednim dla wegańskiego jedzenia. Jednak bliższe badania wykazały, że Mannheim jest miastem absolutnie godnym polecenia: Miasto jest absolutnym "insider tip" i zajmuje ósme miejsce w rankingu!

7. Freiburg im Breisgau - 27 restauracji na 100 000 mieszkańców

Fryburg Bryzgowijski jest również oazą dla zwolenników diety bezmięsnej. Głodni mogą znaleźć odpowiedni posiłek w ponad 62 restauracjach. Fani kuchni czysto wegańskiej i wegetariańskiej mają do wyboru łącznie dziesięć restauracji nastawionych na ten cel.

6. Hamburg - 29 restauracji na 100.000 mieszkańców

Innym znanym celem podróży wśród niemieckich miast jest Hamburg, drugie co do wielkości miasto w kraju. Znajdują się tu 264 restauracje, które przyjmują wszystkożerców, wegetarian i wegan. Siedem z nich skupiło się na jedzeniu wegańskim, a 32 na wegetariańskim. W Hamburgu każdy z pewnością zostanie obsłużony!

5. Saarbrücken - 30 restauracji na 100.000 mieszkańców

Saarbrücken może nie być znane jako centrum sceny wegańskiej, z pierwszą całkowicie wegańską restauracją otwartą dopiero w 2015 roku. Mimo to, miasto plasuje się na piątym miejscu dzięki stosunkowi liczby restauracji do liczby ludności.

4. Mainz - 32 restauracje na 100 000 mieszkańców

Moguncja posiada niewielki, ale bardzo dobry wybór restauracji czysto wegańskich i wegetariańskich. W stosunku do liczby mieszkańców, ten karnawałowy gród zajmuje czwarte miejsce. Każdy, kto zwiedzi starówkę Moguncji, szybko zauważy, że alternatywne restauracje dosłownie pojawiają się i znikają.

3. Düsseldorf - 34 restauracje na 100.000 mieszkańców

Düsseldorf zajmuje trzecie miejsce z gęstością 34,89. Goście mogą znaleźć alternatywę dla mięsa w ponad 200 restauracjach, z których 6 jest całkowicie wegańskich, a 12 jest wyłącznie wegetariańskich.

2. Frankfurt nad Menem - 35 restauracji na 100 000 mieszkańców

Frankfurt uplasował się na drugim miejscu w rankingu. Na 100 tys. mieszkańców przypada tu 35,11 restauracji, co czyni miasto prawdziwym rajem dla tych, którzy całkowicie rezygnują z mięsa. 16 lokali oferuje dania czysto wegańskie, a 20 restauracji specjalizuje się w jadłospisach wegetariańsko-żywieniowych.

1. Heidelberg - 101 restauracji na 100.000 mieszkańców

Zaskakującym zwycięzcą rankingu jest Heidelberg. Mimo że liczy tylko około 160 000 mieszkańców, jest to miasto wyjątkowo przyjazne wegetarianom i weganom. Na każde 100.000 mieszkańców przypada tu w sumie 101,56 restauracji, w których osoby stosujące dietę bezmięsną również znajdą coś dla siebie.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz