SANDY: PARKI NARODOWE W USA ZNISZCZONE

Ashley Nault - Nov 12, 2012
0

Huragan Sandy dotknął więcej, niż tylko najbardziej zaludnione miasta wzdłuż wschodniego wybrzeża USA. Uszkodzone zostały również różnego rodzaju zabytki i parki narodowe. Departament Spraw Wewnętrznych oświadczył, że 69 parków w całym kraju w wyniku szkód wywołanych przez huragan, musiało zostać całkowicie lub częściowo zamkniętych.

 

Ponad 100 pracowników służby zostało rozmieszczonych na obszarach, które najbardziej ucierpiały w wyniku huraganu. Szczególnie tyczy się to Nowego Jorku i północnej części New Jersey. Departament Spraw Wewnętrznych ogłosił również, że wszystkie systemy mechaniczno-elektryczne na Ellis Islands zostały zalane, a zbiorniki z paliwem zostały wyrwane z ziemi.

Poważnych uszkodzeń doznał także Park Battery na Manhatanie oraz wszystkie inne parki narodowe zlokalizowane w tej części Nowego Jorku. Dwie lub trzy stopy wody wypełniły wnętrza ważnych budynków, a Governors Island i Fire Island były w dużej mierze nieprzejezdne. Spore szkody dotknęł także Gatway National Recreation Area, Breezy Point i Sandy Hook.

Z kolei w Narodowym Parku Historycznym Morristown w New Jersey, gdzie w 1779 roku siedzibę miał George Washington, zawaliło się wiele drzew. W Pensylwanii Narodowy Park Historyczny, Valley Forge zniszczał niemal doszczętnie. Na szczęście jednak najbardziej cenione obiekty najprawdopodobniej uda się odratować. W regionie National Capital Region wszystkie parki bez wyjątku zostały zamknięte ze względu na zbyt wysoki poziom wody w miejscowych rzeczkach i strumykach.

Większość gruntów na wyspie Assateaugue i wybrzeżu Virginia / Maryland zostało zalane. Parkingi zostały pokryte piaskiem, a kempingi uszkodzone. Park Narodowy Virginia Shenandoah znany również pod nazwą Syline Drive został zamknięty do odwołania. Tymczasem w Zachodniej Wirginii spadło aż dwa metry śniegu, co spowodowało problemy z dostawą prądu dla mieszkańców tego terenu.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz