POWSTAŁO MUZEUM SZTUKI AMERYKAŃSKIEJ CRYSTAL BRIDGES!

Vanderlei J. Pollack - Nov 21, 2011
0

Listopad 2011 roku przyniósł wiele ciekawych rzeczy, jednak oczy miłośników sztuki skupione są na Arkansas. Muzeum Sztuki Amerykańskiej Crystal Bridges uważane za  jedno z najważniejszych miejsc poświęconych współczesnej sztuce, otworzone zostało 11 listopada.

 

Alice Walton – spadkobierczyni fortuny Wal-Mart spędziła lata na poszukiwaniu różnych dzieł o dużej wartości artystycznej, kulturalnej i historycznej. Wydając na to także wiele pieniędzy, Alice zyskała równie wielu zwolenników, jak przeciwników.

Mimo to, jej determinacja do inwestowania w swoim rodzinnym mieście – Bentonville w stanie Arkansas i otwarcie fantastycznego muzeum, które przedstawia historię Ameryki z pewnością zasługuje na uznanie.

Muzeum znajduje się w pięknej okolicy oddalonej kilka kilometrów od centrum Bentonville. Znajduje się tam również wiele romantycznych alejek prowadzących do miejscowego lasu. Muzealne galerie świetnie komponują się zatem z naturalnym otoczeniem, a zwłaszcza z Crystal Spring od którego pochodzi nazwa budynku.

Kompleks składa się z pięciu galerii: Kolonie, Wiek XIX, Modernizm, Nowoczesność, Prace Ogłoszeniowe. Obecnie wystawionych jest 450 dzieł sztuki, a pozostałe czeka na okolicznościowe wystawy. Już wkrótce nastąpi uroczyste otwarcie i miejmy nadzieję, że zdoła zwabić tłumy…

Nie do końca wiadomo ile tak naprawdę Pani Walton przeznaczyła pieniędzy na zebranie kolekcji, jednak Fundacja Rodziny Walton przeznaczyła na ten cel 800 mln dolarów, a kolejne 20 milionów dołożyło Wal-Mart, dzięki czemu wstęp będzie bezpłatny. Powinno się to zatem przełożyć na dużą listę gości, którzy odwiedzą to 35-tysięczne miasteczko w stanie Arkansas.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz