PEKIN PRZYCIĄGA TURYSTÓW WŁASNĄ WERSJĄ CUDÓW ŚWIATA.

Daniel A. Tanner - Jul 19, 2010
0

„Jeśli nie możesz zwiedzić całego świata, świat może przyjść do ciebie”. Te słowa mogą być mottem "World Park" (Parku Świata) w Pekinie, w którym można podziwiać 100 miniatur najbardziej znanych atrakcji turystycznych z całego świata.

 

Podczas gdy chińska gospodarka wciąż dynamicznie rozwijaja się i przyciąga inwestorów z całego świata, to wielu mieszkańców Chin nadal zmaga się z wieloma komunistycznymi ograniczeniami. Na przykład podróże zagraniczne, są dla znacznej wiekszości chińskiego społeczeństwa czymś, co można nazwać: „Mission immposible”. Wraz z rozwojem mediów elektronicznych Chińczycy zaczęli bardziej interesować się miejscami, które dotąd znali tylko ze słyszenia jak np. Wielka Piramida w Gizie, świątynia Taj Mahal, most Tower Bridge czy Manhattan. Ciekawość świata Chińczyków oraz otwarcie na świat spowodowało, że znaleziono w Chinach na to rozwiązanie: w 1993 roku otwarto w Pekinie – stolicy Chin, „World Park”, który stał się wielką atrakcją turystyczną, kusząc co roku około 1.5 mln zwiedzających.

World Park znajduje się w odległości około 17 km od centrum Pekinu i został stworzony, aby przybliżyć mieszkańcom Chin najbardziej znane światowe zabytki. Ich miniaturowe wersje zostały zbudowane z najwyższą pieczołowitością. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty w oddaniu rzeczywistości, do budowy tych miniatur użyto oryginalnych materiałów budowlancyh z całego świata. Obecnie, w tym miniaturowym świecie cudów jest reprezentowanych 50 krajów.

Park zajmuje obszar 46,7 ha i jest podzielony na kilka obszarów: Azja, Afryka, Europa, Ameryka i Ameryka Łacińska. Aby ułatwić zwiedzanie całego terenu, turyści mają do dyspozycji komfortowe, elektryczne samochody. Piramidy w Gizie, Katedra Notre Dame, światynia Taj Mahal, Krzywa Wieża w Pizie, holenderskie wiatraki czy Statua Wolności to tylko kilka przykładów tego, co możemy tam zobaczyć. Znajdziemy tam, ponadto przez cały rok bogaty wachlarz imprez kulturalnych, począwszy od koncertów i tańców folklorystycznch, aż po przykłady egzotycznych kuchni i pamiątek z całego świata.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz