PRZYJEŻDŻAJĄCY DO HOLANDII TWIERDZĄ: „MADURODAM – WSZYSTKO W JEDNYM”

Sara Thopson - Jun 21, 2010
0

Ci, którzy przyjeżdżają do Holandii i nie mają czasu do stracenia, powinni obejrzeć Madurodam. To fantastyczne miniaturowe miasto oferuje cały zbiór zabytków i atrakcji turystycznych, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc w Holandii, w jednym miejscu.

 

Od prawie 60 lat, turyści odwiedzający Holandię mogą podziwiać miniaturowy świat Madurodam. Ta niesamowita atrakcja na powierzchni 10 000 metrów kwadratowych zawiera wszystkie regiony i zabytki, które trzeba odwiedzić będąc w Holandii. W związku z tym podróżni, którzy są ograniczeni czasowo lub posiadają napięty harmonogram, mają niepowtarzalną szansę, aby przyjść i zobaczyć wszystko w jednym miejscu.

Madurodam został stworzony w 1952 roku w Scheveningen w Hadze. Nazwa miasta pochodzi od nazwiska George’a Maduro, który zginął w Dachau, w hitlerowskim obozie koncentracyjnym w 1945 roku. Za swoją bohaterską walkę podczas II wojny światowej został odznaczony zaszczytnym „Knight’em 4 klasy” Orderu Wilhelma, najwyższym wyróżnieniem znanym w Holandii. Jego rodzice przeznaczyli ogromne środki na realizację projektu miasta i dzięki nim miliony turystów mogą zwiedzać Madurodam.

Precyzja i dokładność z jakimi miasto zostało zbudowane są przytłaczające. Wszystko zostało wykonane w skali 1:25, dzięki czemu goście w Madurodam mogą podziwiać Dome w Utrechcie, kanały Amsterdamu wraz z żaglowcami, Bazylikę San Jan, lotniska, autostrady, a nawet małe fabryki porcelany. Miniaturowe drzewa są niezwykle intrygujące, a samochody uchwycone w ruchu, dzwonki opłat oraz startujące samoloty budzą szczery śmiech u gości. W Madurodam można poczuć się trochę jak Guliwer w krainie liliputów.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz