TURYŚCI WOLĄ KRAJE ŚRÓDZIEMNOMORSKIE OD PAŃSTW AFRYKI PÓŁNOCNEJ

Theodore Slate - Sep 19, 2011
0

Coraz więcej turystów rezygnuje z wyjazdów do północnej Afryki, decydując sie na wypoczynek w europejskich krajach śródziemnomorskich. Polityczne zawirowania na północy Afryki spowodowały znaczące zmiany w ruchu turystycznym w tamtym regionie.

 

Wydarzenia te, zwane także ”Arabską wiosną”, spowodowały zmiany w wakacyjnych planach wielu europejskich turystów. Takie kraje jak Tunezja czy Egipt zanotowały znaczący spadek odwiedzin, a Francja, Hiszpania i Grecja z kolei skorzystały na tym odnotowując znaczący napływ turystów.

Według badań przeprowadzonych przez portal Travelzoo.com, podczas gdy 70% badanych chciało pierwotnie spędzić wakacje w krajach Bliskiego Wschodu lub Północnej Afryki, to po rozpoczęciu zamieszek w tamtym rejonie 72% z nich nie było już skłonnych udać się tam na wypoczynek.

Europejskie kraje basenu Morza Śródziemnego wykorzystały tą sytuację. Najbardziej spektakularny sukces odniosły tu Francja i Hiszpania, które okazały się najbardziej pożądanymi miejscami dla turystów poszukujących ciepła, słońca i atrakcyjnych miejsc do odwiedzania.

W pierwszych miesiącach tego roku liczba turystów odwiedzających Hiszpanię wzrosła o 20%, głównie na Wyspach Kanaryjskich i w rejonie Walencji. Grecja, Cypr i Turcja także okazały się bardzo poszukiwanymi destynacjami od początku tego roku. W tym samym czasie wg portalu Travelzoo.com znacząco spadła ilość turystów odwiedzających Egipt, Tunezje, Jordanię, Oman, oraz Dubaj.

Według niemieckiego instytutu GfK, ilość rezerwacji w Tunezji I Egipcie dramatycznie spadła w lecie. Tunezja zanotowała spadek o 85% rezerwacji dokonywanych przez turystów niemieckich , podobnie jak Egipt – jedno z ulubionych miejsc wakacyjnego wypoczynku dla turystów niemieckich. Obecnie rekordy popularności w rezerwacji miejsc biją Hiszpania i Turcja, gdzie liczna rezerwacji zwiększyła się o 35%-45% w stosunku do początku roku. Również Włochy, Cypr, Bułgaria i Chorwacja odnotowują duże zwiększenie wakacyjnych rezerwacji.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz