TUI I INTREPID ŁĄCZĄ SIŁY

Justin N. Froyd - Feb 28, 2011
0

Dwie największe spośród wiodących firm specjalizujących się w organizacji turystyki przygodowej zdecydowały się połączyć w celu maksymalizacji swoich zysków.

 

Intrepid oraz Tui są przedsiębiorstwami, które dominują na świecie w organizowaniu turystyki przygodowej. Pierwsza z nich swoją działalność koncentruje na rejonie Melbourne, natomiast Tui dominuje na rynku brytyjskim. Ze względu na właśnie takie lokalizacje, zdecydowano, że obie spółki powinny się połączyć w celu zwiększenia zysków. W związku z tym powstała nowa spółka typu „joint venture”, w której 60% udziałów ma Tui, a 40% Intrepid.

Według brytyjskiego rządu, zyski z turystyki przygodowej w latach 2006-2009 wzrosły o 190%, co sprawia, że jest ona jednym z najbardziej dochodowych obszarów turystyki. Pod pojęciem turystyki przygodowej rozumieć można między innymi trekking, wspinaczkę oraz wiele innych tego typu aktywności. Coraz większa promocja tego sektora za pomocą telewizji i Internetu w znaczny sposób wspomaga rozwój tej gałęzi branży turystycznej.

Tui praktycznie zdominowało sektor turystyki przygodowej na wyspach brytyjskich, natomiast dzięki umowie o współpracy, Intrepid także będzie miał szansę na czerpanie zysków z tamtego regionu. Z kolei Tui poczyni znaczny postęp na terenie Australii, gdzie obecnie dominuje właśnie Intrepid. Tak więc wydaje się, że spółka typu „joint venture” niesie korzyści dla obu touroperatorów.

 

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz