SZKOCJA - RAJ DLA MIŁOŚNIKÓW TURYSTYKI PIESZEJ

Kevin Eagan - Mar 26, 2012
0

Szkocja i odkrywanie uderzającego piękna tego kraju jest marzeniem wielu miłośników turystyki pieszej. Kraj oferuje bowiem bardzo wiele wspaniałych szlaków o zróżnicowanym stopniu trudności.

 

Szkocja od pokoleń uchodzi za raj dla miłośników turystyki pieszej. Jej złożona przyroda i zdumiewające widoki oraz wielość i różnorodność tras z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających turystów.

Szlak West Highland Way rozciąga się od Milngavie do Ft. William. Ta 96-cio milowa trasa ukazuje całą paletę szkockich atrakcji, takich jak: jeziora, torfowiska, lasy i góry. Szlak jest pierwszą oficjalnie wyznaczoną trasą turystyczną w Szkocji i w ciągu 30 lat swojego istnienia zdobył serca setek tysięcy turystów.

Szlak East Highland Way to najmłodszy z oficjalnych szlaków turystycznych w Szkocji. Ma długość 78 mil i rozciąga się od Ft. William do Aviemore. Wydaje się on być szczególnie atrakcyjny dla miłośników historii, gdyż na jego długości spotkać można kilka zamków i historycznych miejsc.

Szlak Great Glen Way prowadzi turystów z Ft. William do Inverness i liczy 79 mil długości. Niewątpliwie jest to najbardziej tajemniczy ze szlaków i prowadzi wzdłuż jezior: Locky, Oich i Ness. Oczy wielu turystów przechadzających się tą trasą skupione są na poszukiwaniu słynnego potwora z Loch Ness.

Innym, wartym uwagi szlakiem jest Clyde Coast Way, który ma około 50 mil długości i urzeka przede wszystkim malowniczymi, zapierającymi dech w piersiach widokami na południowo-zachodnie wybrzeże Szkocji. Na trasie znajduje się wiele uroczych wiosek, zabytkowych kościołów i kilka pubów.

Najbardziej wymagający i żądni przygód turyści powinni udać się szlakiem  North Cape Wrath. Choć nie widnieje on na liście oficjalnych tras, to jest bardzo fascynujący i skomplikowany. Ma 205 mil długości i prowadzi do najbardziej wysuniętego na północ punktu Szkocji, czyli do latarni morskiej na Cape Wrath.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz