Rosja i Chiny współpracują ze sobą w zakresie turystyki

Vanderlei J. Pollack - Jun 18, 2012
0

Chiny zdecydowały się zainwestować trzy miliardy dolarów na Kaukazie, w północnej Rosji. Wykonawcą projektu została Grupa Korporacyjna Dalian Wanda. Tę informację do publicznej wiadomości podał Achmed Bilanow, który jest szefem ośrodków wypoczynkowych na Kaukazie. Ujawnił on również przy tym, że przedstawiciele z Chin odwiedzili ostatnio miasto Derbent oraz Republikę Dagestanu, dzięki czemu w ostatni wtorek podpisana została umowa o współpracy, która opiewa na kwotę 3 mld dolarów.

Jakiś czas temu rosyjski rząd wdrożył nowy projekt mający na celu pobudzenie branży turystycznej w regionie Północnego Kaukazu. Obejmuje on budowę pięciu ośrodków wypoczynkowych o standardach klasy światowej. Całościowy koszt tak ambitnej inwestycji ma wynieść około 13,5 mld dolarów, czyli około 451,4 mld rubli. Wykonawca projektu otrzyma dotację ze skarbu państwa w wysokości 1,81 mld dolarów. Z kolei całkowita powierzchnia tych ośrodków ma wynieść 25 kilometrów kwadratowych. Mają się one nazywać odpowiednio: Arkhyz, Mamison, Arkhyz i Matlas. Obiekty mają w sumie pomieścić 83 tys. turystów.

Chińskie przedsiębiorstwo – Dalian Wanda Group posiada dobrą reputację i wieloletnie doświadczenie w branży hotelarskiej, także projekt ma duże szanse powodzenia.

Warto odnotować, że ten krok jest działaniem obu krajów na rzecz wzmocnienia ich współpracy w zakresie szeroko pojętej turystyki. Rosji zależy przede wszystkim na 30%-owym wzroście przychodów z branży turystycznej, a umowa z Chinami ma w tym zasadniczo pomóc. Na korzyść inwestycji przemawia fakt, że oba kraje udowodniły, iż potrafią z sukcesem ze sobą współpracować. W 2011 roku do Rosji przyjechało ponad 8 tys. turystów z Chin, a Chiny doświadczyły 7%-owego wzrostu w branży turystycznej.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz