Giganci branży hotelarskiej inwestują w Rosji!

Sara Thopson - May 28, 2012
0

Turystyka bardzo często bywa jednym z najważniejszych sektorów gospodarki w wielu krajach. Niezależnie jednak od tego, wydaje się, że w tę gałąź przemysłu należy inwestować w celu zwiększenia jej efektywności. Obecnie jednym z najlepszych miejsc do inwestycji jest Rosja, gdyż kraj ten planuje budowę 159 nowych hoteli. O możliwość udziału w tym projekcie biją się najwięksi giganci w branży hotelarskiej.

Rosja nie jest jednym z krajów do którego turyści przyjeżdżają najchętniej. Jednak nadchodzące Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014 w Soczi mogą znacznie wpłynąć na zmianę tego stanu rzeczy. Na potrzeby samej imprezy ma powstać aż 25 nowych hoteli.

Rosja bardzo liczy zatem na ożywienie w branży hotelarskiej. Putin czyni starania o zgodę na budowę 28 nowych hoteli w okolicy Moskwy. Jednym z nich ma być Hotel Hyatt Regency, idealnie nadający się dla osób podróżujących w interesach. Hotele tej sieci mają również powstać w Soczi oraz we Wladiwostoku. Jest to o tyle zrozumiałe, że sieć planuje budowę Okoły 30 nieruchomości także w Chinach, Mongolii i w Indiach.

Inwestorzy z grupy Hoteli Kempinski również mają chrapkę na Rosję, gdzie chcieliby wybudować 8 obiektów najwyższej klasy, z czego 2 miałyby się znajdować w stolicy kraju. Największy z nich - Kempinski Chernomoritz Park Hotel Spa, zostanie powstanie w Soczi, a jego budowa powinna zostać zakończona do 2014 roku. Hotel ma mieć w sumie 664 pokoi.

Udział w projekcie chciałaby mieć także sieć Inter-Continental, która planuje budowę 7 hoteli w Rosji do roku 2014. Planowana ekspansja na wschód ma dotyczyć przede wszystkim marek Holiday Inn oraz Crocus City.

Carlson Residor Hotel Group jest dynamicznie rozwijającą się siecią hoteli biznesowych, która ma w planach uruchomienie w Rosji aż 23 obiektów.

Nie należy zapominać także o sieci Starwood, która chciałaby otworzyć 6 nowych hoteli w Rosji. Jednym z najważniejszych projektów sieci ma być zlokalizowany nieopodal moskiewskiego lotniska Sheretmetyevo.

W kontekście powyższych danych, wydaje się, że rosyjską branżę turystyczną czeka bardzo dobry okres. Z pewnością jedną z głównych tego przyczyn są zaplanowane na 2014 rok Igrzyska Olimpijskie w Soczi i to właśnie w tamtej okolicy oczekiwanych jest najwięcej inwestycji.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz