SEKTOR MICE NIE POWINIEN UCIERPIEĆ Z POWODU OSTATNICH WYDARZEŃ NA BLISKIM WSCHODZIE

Laura Maudlin - Apr 11, 2011
0

Pomimo licznych zamieszek na gruncie politycznym i braku ogólnego bezpieczeństwa ostatnimi czasy w regionie Bliskiego Wschodu, wielu ekspertów mówi o rozwoju branży MICE na tym obszarze.

 

Nie jest niczym nowy, że wiadomości o zamieszkach na Bliskim Wschodzie znajdują się na pierwszych stronach gazet z całego świata. Doprowadziło to jednak do sporych obaw w środowisku turystycznym, że region znacznie ucierpi na takim negatywnym rozgłosie. Jednak ostatnie dane GIBTM (Gulf Incentive Business Travel and Meeting Exhibitions) pokazują, że poziom optymizmu jest całkiem wysoki.

Spośród wielu przebadanych delegatów, jedynie 41% odpowiedziało, że oczekuje spadku liczby odwiedzających MICE w 2011 roku. Biorąc pod uwagę fakt, że kryzys w Egipcie będzie trwał jeszcze minimum cztery miesiące, a w Hurghadzie, Sharm el Sheikh i Luxorze najprawdopodobniej dojdzie do drastycznych spadków cen, spadek liczby przyjeżdżających wydaje się być mało realny. W związku z tym 19% respondentów nie przewiduje żadnych zmian, a 53% spodziewa się nawet wzrostu przyjazdów w tym roku. GIBTM jest jedyną organizacją zajmującą się sektorem MICE na Bliskim Wschodzie i jednocześnie największą platformą wymiany wiedzy i pomysłów.

Oczywiście nie tylko Egipt ma obecnie problemy. Jednak nie to jest najistotniejsze. Ważne jest bowiem to, by cały Bliski Wschód zmienił swój wizerunek z regionu kojarzącego się póki co głównie z zamieszkami na tle politycznym i nietolerancją religijną, na obszar pełen bogactwa, zabytków i bogatej historii.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz