SIEDEM CUDÓW NOWEJ ZELANDII

Denise Chen - Sep 26, 2011
0

Nowa Zelandia jest wspaniałą, pełną naturalnego piękna i nieodkrytych skarbów krainą geograficzną. W związku z tym Tourism-Review.pl za portalem Everything-everywhere.com przedstawia 7 nieoficjalnych cudów Nowej Zelandii.

White Island

White Island jest aktywnym wulkanem nazwanym tak przez słynnego Kapitana Haka. W lokalnym dialekcie Maorysów znana jako Whakaari, niegdyś była miejscem wydobycia siarki, jednak zakońćzyło się to katastrofą. White Island znajduje się w Bay of Plenty w pobliżu North Island i najlepiej się tam dostać helikopterem.

Milford Sound

Zdaniem wielu osób Milford Sound jest jednym z najładniejszych miejsc na świecie. Turyści przyjeżdżają tam, by za pomocą łodzi odkrywać miejscowe fiordy. Większość z nich odpływa z najbliższego miasta w okolicy – Queenstown. Miłośnicy wędrówki pieszej moga tam natomiast dotrzeć szlakiem Milfor Track.

Fox and Franz Joseph Glaciers

Oddalone o 30 minut drogi od lądu lodowce Fox and Franz Joseph Glacier są jedynymi lodowcami na Pacyfiku. Są one także jedynymi lodowcami na świecie, które wpływają do lasów tropikalnych. Również w przeciwieńśtwie do wielu innych lodowców, od 1980 roku pozostały one w niemal niezmienionym stanie.

Poor Knights Islands

Chroniony rezerwat morski - Poor Knights Islands jest jednym z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie, gdyż nigdzie indziej w ciągu jednego dnia nie da się nurkować w krystalicznie czystej wodzie, odwiedzić fiorfy i zobaczyć unikalne lodowce.

The City of Rotorua

Lecznicze bagna, gorące baseny, gejzery i geotermalne uzdrowiska – to wszystko można znaleźć w Rotorua, jednym z njabardziej popularnych ośrodków uzdrowiskowych na świecie. Nad miastem unosi się specyficzny zapach siarki, co w pewien sposób wpływa na unikalność tego obszaru, który co ciekawe jest także idealnym miejscem dla miłośników różnego rodzaju sportów wodnych.

Tongariro National Park

Znajdujący się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO – Park Narodowy Tongario jest domem dla trzech aktywnych wulkanów: Ruapehu, Ngauruhoe i Tongariro. Jednym z najpopularniejszych na świecie jest również szlak Tongario Track. Co ciekawe, w parku kręcono równiez niektóre sceny do filmu – „Władca Pierścieni”.

All Blacks

Chociaż nie jest to typowy “cud”, All Blacks jest Nowozelandzkim Krajowym Związkiem Rugby, który funkcjonuje od ponad 100 lat. Choć są drużyny bardziej związane z krajem i jego historią, to znany z haka taniec zagrzewajacy do walki Maori, jaki wykonują przed każdym meczem jest znany chyba na całym świecie...

Dostarczone przez Tourism Review.pl, dostawcy aktualności turystycznych dla światowej społeczności związanej z branżą turystyczną. Odwiedź www.tourism-review.pl

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz