SPARTA ZACHWYCA I FASCYNUJE

Tourism Review News Desk - Mar 19, 2012
0

Sparta od wieków fascynuje i inspiruje wielu miłośników historii. Jest klejnotem turystycznym, którego oferta jest alternatywą dla głównych destynacji turystycznych w Grecji.

 

Wakacje w Grecji często kojarzą się z opalaniem na plaży, korzystaniem z kąpieli w czystym i ciepłym morzu oraz brakiem ruchu. Na szczęście Grecja jest krajem, który oferuje również możliwość wypoczynku w wielu fascynujących i małych ośrodkach przez prawie cały rok.

Dla tych, którzy szukają alternatywnych miejsc na spędzenie wakacji, dających możliwość zapoznania się z kulturą, historią i duchem tego kraju, to właśnie Sparta wydaje się być idealnym miejscem na spędzenie wymarzonych wakacji.

Dawne dni chwały tego miasta zostały przypomniane niedawno przez kinowy hit pod tytułem "300".Teren o nazwie Sparta, lub Sparti, jak nazywa się dzisiaj, leży w odległości 3-godzin jazdy z Aten na półwysep Peloponez.

Obszar ten jest szczególnie bogaty w zabytki, zwłaszcza z okresu średniowiecza. Znajdziemy tam niespotykaną gdzie indziej liczbę zamków, kościołów, klasztorów, monastyrów oraz uroczych średniowiecznych miasteczek.

Sparta przez wieki była uznawana za małą wioskę o niewielkim znaczeniu. Jednak jej świetność historyczna jest dzisiaj widoczna na każdym kroku, a turyści mogą ponownie cieszyć się zwiedzając Muzeum Archeologiczne, Grobowiec Leonidasa (najbardziej znanego króla kraju), oraz ruiny starożytnej Sparty. Możemy zwiedzać także tutaj Rotundę, Teatr i Świątynię Ateny z Chalkioikos.

Cały półwysep Peloponez oferuje zachwycające widoki, a Sparta jest tylko jedną z wielu atrakcji turystycznych tutaj. Wspaniałe góry Taygetos są idealne do uprawiania turystyki pieszej oraz odsłaniają przed nami wiele wspaniałych dzieł antycznej architektury.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz