ANTYCZNE MIASTO HELIKE LICZY NA WOLONTARIUSZY

Theodore Slate - Feb 27, 2012
0

Legendy o dawnych, zniszczonych miastach często są bardzo przytłaczające, jednak ci którzy interesują się tą gałęzią historii, z pewnością powinni udać się do Grecji. Znajduje się tam bowiem starożytne miasto Helike, które zostało odkryte dopiero w 2000 roku.

 

Odwieczne poszukiwania będącej inspiracją wielu filmów i książek, Atlantydy stały się już legendą. Mimo to osób mających obsesję na punkcie mitycznych miast wciąż jest bardzo dużo.

Ciekawostką może być fakt, że dopiero w 2000 roku archeolodzy odkryli starożytne greckie miasto Helike, które zniknęło z powierzchni globu podczas trzęsienia ziemi na przełomie 373 i 372 r. p.n.e. Od czasu odkrycia tego miasta, cały czas trwają prace wykopaliskowe do których potrzeba wolontariuszy.

Helike zaprasza zatem wszystkich chętnych do pracy wolontariuszy na najbliższe wakacje. Nie potrzebne są żadne specjalne umiejętności, a jedynie zapał i dobre chęci. Na miejscu odbędzie się natomiast obowiązkowe szkolenie dla wszystkich, którzy zechcą współpracować przy pracach wykopaliskowych.

Projekt zaplanowany jest na okres lipca i sierpnia, a odbywać się będzie na półwyspie Peloponez. Wolontariusze muszą mieć ukończone 18 lat. Weekendy będą oczywiście wolne, a więc jest szansa na zwiedzenie lokalnych atrakcji turystycznych. Dojazd każdy musi sobie zapewnić we własnym zakresie. Cena noclegów to 550 euro za tydzień za pokój dwuosobowy.

Celem projektu jest dowiedzenie się uzyskanie jak największej ilości informacji nie tylko o tragicznym losie miasta, ale także o jego słynnej przeszłości. Helike było bowiem wysoce rozwiniętym i potężnym miastem poświęconym Posejdonowi Helikoniosowi.

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz