5 NAJNIEBEZPIECZNIEJSZYCH ULIC ŚWIATA

Larry Brain - Jan 10, 2011
0

Ciemne, brudne i niebezpieczne – każde duże miasto ma swoją „ciemną” stronę, czyli ulice lub dzielnice, które są omijane szerokim łukiem przez mieszkańców, a poszukiwane przez głodnych przygód turystów. Tourism-Review.pl przedstawia zatem pięć najniebezpieczniejszych ulic świata, które opublikował Times Online.

Reperbahn, Hamburg

Raperbahn jest jedną z najbardziej znanych ulic w Niemczech. Znajdują się przy niej liczne sex shopy, bary i kluby nocne. Ze względu na to, że prostytucja idzie w parze z przestępczością, Raperbahn słynie z walk lokalnych gangów. Panująca tam atmosfera zaczęła wzbudzać zainteresowanie poszukujących przygód turystów i stała się już swego rodzaju lokalną atrakcją turystyczną. Miejsce to stało się więc popularnym miejscem wycieczek, szczególnie wśród brytyjskiej młodzieży. W ciągu dnia, Raperbahn, z wyjątkiem Muzeum Beatlesów nie ma wiele do zaoferowania. Ulica tętni za to życiem po zmroku. Będąc tam warto jednak pamiętać o szczególnej ostrożności, gdyż to naprawdę niebezpieczne miejsce.

Plac Wacława, Praga

Plac Wacława jest prawdopodobnie najbardziej znanym deptakiem w Pradze. Duży plac, który mieści dwa ogromne centra handlowe, w nocy staje się miejscem prostytucji i handlu narkotykami. Mimo, że miejscowa policja bardzo dokładnie monitoruje teren, niewiele to daje, gdyż jak wiadomo z narkotykami i prostytucją walczy się bardzo trudno. Architektura Placu Wacława z pewnością jest warta uwagi, jednak będąc tam trzeba być bardzo ostrożnym.

Damstraat, Amsterdam

Damstraat to jedna z głównych ulic Amsterdamu. Prowadzi do najniebezpieczniejszej dzielnicy w mieście, przy której znajduje się pełno kawiarni sex shopów i barów. Mimo, że Damstraat jest często kontrolowana prze patrole policyjne, to w nocy roi się od pijanych turystów i mieszkańców. Jej minusem jest także słabe oświetlenie, więc będąc tam w nocy trzeba bardzo uważać.

Plac Pigalle, Paryż

Paryski Plac Pigalle to centrum rozrywki i dobrej zabawy. Jest pełen francuskich kin, kabaretów, hoteli i restauracji. Niestety jest to miejsce także pełne handlarzy narkotyków, prostytutek i kieszonkowców. Mimo, że policja od dawna zwalcza przestępczość w tym miejscu, to efektów wciąż nie widać. Należy mieć zatem nadzieję, że coś w tym względzie zmieni się w przyszłości.

Omonia Square, Ateny

Plac Omonia do roku 1990 był swego rodzaju centrum Aten. Jednak po roku 1990, kiedy to Grecja została zaatakowana przez falę cudzoziemców poszukujących pracy, Plac Omonia stał się centrum przestępczości. W dzień jest tam jednak w miarę spokojnie. Prostytucja, handel narkotykami i kradzieże kieszonkowe kwitną tam dopiero nocą. Spacerując po tym placu należy więc głęboko ukryć wszelkie wartościowe przedmioty.

Dostarczone przez Tourism Review.pl, dostawcy aktualności turystycznych dla światowej społeczności związanej z branżą turystyczną. Odwiedź www.tourism-review.pl

Powiązane artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz